Biurowiec ONYX nominowany w konkursie „Polska architektura 2008”

Krakowski biurowiec ONYX został nominowany w konkursie „Polska architektura 2008”. Organizatorem konkursu jest portal sztuka-architektury.pl. ONYX zgłoszony został w kategorii najlepszy budynek biurowy 2008 roku. Konkurs wyłoni najciekawsze pod względem architektonicznym obiekty zrealizowane w minionym roku w Polsce. Biurowiec ONYX, zrealizowany przez krakowskiego dewelopera- Grupę Buma, to jedyny nominowany obiekt biurowy z Krakowa.

Konkurs „Polska architektura 2008 roku” ma na celu wybranie najważniejszych i najciekawszych wydarzeń architektonicznych ubiegłego roku. Obiekty architektoniczne biorące udział w konkursie zostały sklasyfikowane w 9 kategoriach, m.in.: biura, mieszkanie i dom, przestrzeń publiczna. W pierwszym etapie konkursu swoje propozycje zgłosili wybrani eksperci z całej Polski, w drugim na nominowane obiekty głosują internauci.

ONYX to jedyny nominowany obiekt biurowy z Krakowa. Ten nowoczesny biurowiec klasy B+  wyróżnia architektura budynku, która zapewnia maksymalny dostęp do światła dziennego. Elewacja została wykonana z płyt elewacyjnych FunderMax, dzięki czemu cechuje ją charakterystyczny odblask nawiązujący kolorystyką do onyksa – kamienia półszlachetnego. Biurowiec wyróżniają również tarasy na III i IV piętrze oraz zewnętrzna iluminacja budynku. Autorem projektu jest krakowska pracownia architektoniczna MOFO Architekci. Budynek zlokalizowany przy al. Powstańców Śląskich został oddany do użytku w listopadzie ubiegłego roku.

– Biurowiec ONYX to czwarty zrealizowany przez nas obiekt biurowy w Krakowie. Obecnie jesteśmy w trakcie budowania kompleksu biurowego Quattro Business Park – mówi Piotr Michalski, przedstawiciel Grupy Buma. – Cieszymy  się że ONYX został dostrzeżony i jest faworytem wśród głosujących internautów – dodaje.

Konkurs „Polska architektura 2008” trwać będzie do końca kwietnia 2009. Swoje głosy internauci oddają na oficjalnej stronie portalu www.sztuka-architektury.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu