Aficio MP 171/MP 171F/MP 171SPF – kompaktowe, ekonomiczne i wielozadaniowe

Firma Ricoh Polska wprowadziła do sprzedaży trzy kompaktowe, wydajne urządzenia wielofunkcyjne formatu A4 – AficioMP 171/ MP 171F/ MP 171SPF. Charakteryzują się one małymi wymiarami, rozbudowanymi funkcjami i niskimi kosztami eksploatacji. Model standardowy MP 171 wyposażony w moduł druku dwustronnego kopiuje dokumenty z prędkością 17 stron na minutę. Model MP 171F wyposażony jest dodatkowo w dwustronny podajnik oryginałów oraz faks G3. Najbogatsza wersja MP 171SPF posiada kolorowy skaner, drukarkę i faks, a także możliwość wzbogacenia o dodatkowe interfejsy, funkcje bezpieczeństwa i oprogramowanie. Urządzenia przeznaczone są do pracy w małych grupach roboczych w korporacjach, a także w różnej wielkości biurach.

Firmy coraz częściej poszukują rozwiązań, które mogą zastąpić drukarkę, skaner i faks jednym zintegrowanym urządzeniem niewielkich rozmiarów. Nowa rodzina urządzeń AficioMP 171/ MP 171F/ MP 171SPF zaspokoi te potrzeby, jak również wymagania w zakresie bezpieczeństwa i usprawnienia przepływu informacji. Dzięki wysokiej szybkości kopiowania i dużej pojemności papieru urządzenia nie wymagają częstych interwencji użytkownika i mogą szybko przetwarzać zadania. Uwierzytelnianie użytkowników, szyfrowanie danych oraz możliwość wstrzymania lub zablokowania wydruku zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa danych.

Co więcej, urządzenie MP 171SPF może być z powodzeniem zintegrowane z systemami sieciowymi klientów dzięki wykorzystaniu zestawu narzędzi dla programistów (SDK), co jest nowością w tej klasie urządzeń.

MP 171SPF oferuje zaawansowane funkcje skanowania i druku, aby efektywnie zarządzać zadaniami związanymi z obiegiem dokumentów. Dysk twardy, w który można wyposażyć urządzenie, pozwala użytkownikowi w łatwy sposób wykonywać wydruki próbne i sekwencyjne. Kolorowy skaner oferuje szereg opcji dystrybucji skanowanych dokumentów przez e-mail lub do folderu bez konieczności drukowania. Możliwe jest również skanowanie na karty pamięci poprzez opcjonalne gniazdo SD/USB. Funkcje faksu G3 urządzeń MP 171F i MP 171SPF łączą wydajność i dbałość o środowisko. Układ faksujący dokonuje transmisji faksu zaledwie w 2 sekundy. Szybka transmisja internetowa, IP lub w sieci lokalnej pozwala zredukować zużycie papieru.

Czas nagrzewania wynoszący 10 sekund dla urządzenia MP 171 i 30 sekund dla urządzeń MP 171F/MP 171SPF oraz krótki czas przywracania do gotowości pozwalają zmniejszyć znacząco pobór energii. Standardowy moduł dupleksu przyczynia się również do zmniejszenia zużycia papieru. Pojemnik na 1350 arkuszy minimalizuje liczbę niezbędnych interwencji użytkowników. Wszystkie trzy urządzenia charakteryzują się łatwością użytkowania, co jest znakiem firmowym Ricoh.

Urządzenia AficioMP 171/ MP 171F/ MP 171SPF są najnowszym dodatkiem do oferty cyfrowych urządzeń biurowych firmy Ricoh. Obecnie jest ona producentem jednej z największych na świecie linii kopiarek, drukarek, faksów, urządzeń wielofunkcyjnych oraz zaawansowanych rozwiązań w zakresie oprogramowania. Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta i oferowane są odpowiednio w cenach: 3100 zł, 4600 zł oraz 5400 zł netto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu