UniAkcje Polska 2012 – nowa nazwa, ten sam subfundusz

Od 20 kwietnia 2009 r. zarządzany przez Union Invesmtment TFI subfundusz UniAkcje Mistrzostwa Europy 2012 zmienił nazwę na UniAkcje Polska 2012.

Zmiana wynika z chęci zapewnienia subfunduszowi pełnego prawa ochronnego, jakie daje rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym. Ponieważ w przypadku poprzedniej nazwy takie działanie nie byłoby możliwe, Zarząd Union Investment TFI zdecydował się na zmianę nazwy subfunduszu. – Z punktu widzenia naszych klientów i dystrybutorów jest to działanie czysto formalne, dlatego oprócz nowej nazwy, nie odczują oni żadnej zmiany – mówi Zbigniew Jakubowski, wiceprezes Union Investment TFI.

UniAkcje Polska 2012 jest subfunduszem inwestującym w spółki z branż, które skorzystają na przygotowaniach Polski do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. Zalicza się do nich m.in.  przedsiębiorstwa budowlane, transportowe, informatyczne, media, producentów żywności. – Wierzymy w potencjał polskich firm, które w długoterminowej perspektywie mogą być dobrą propozycją inwestycyjną – mówi Zbigniew Jakubowski. – Przygotowania do tej imprezy sportowej to nie tylko radość kibiców, którzy wreszcie doczekają się nowych stadionów. To także szansa i rozwój całej Polski. I pod tym względem nowa nazwa jeszcze lepiej charakteryzuje nasz subfundusz – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu