Otylia Jędrzejczak wspiera akcję społeczną Fundacji Happy Kids i portalu KlimatyDomu.pl

Otylia Jędrzejczak wzięła udział w kolejnej odsłonie ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Happy Kids i firmy KlimatyDomu.pl. Cel akcji – otworzyć kolejny rodzinny dom dziecka.

17 kwietnia br. mistrzyni olimpijska, wspólnie z dziecmi z Przedszkola Integracyjnego nr 45 w Warszawie, pokazała jak wyobraźnia i mądra zabawa pomóc może dzieciom, pozbawionym szansy na dorastanie w normalnym domu. Do 100 tysięcy przedszkolaków trafiła zabawka edukacyjna „Mały Dekorator”, która uczy, bawi i pobudza wyobraźnię. Przede wszystkim jednak, zabawka jest wsparciem akcji 1% Fundacji Happy Kids.

Wspólna akcja Fundacji Happy Kids z firmą KlimatyDomu.pl to unikalny w skali Polski przykład współpracy prywatnej firmy z organizacją pożytku publicznego. Jej głównym celem jest pomoc najmłodszym, spędzającym dzieciństwo w domach dziecka. Dzięki akcji „Mały Dekorator” Fundacja Happy Kids chce zbudować kolejny rodzinny dom dziecka. – To pierwszy znany mi przypadek współpracy prywatnej firmy i fundacji na taką skalę. Mam nadzieję, że za tym przykładem pójdą też inni przedsiębiorcy – mówi Joanna Suwara, dyrektor biura Fundacji Happy Kids.

Akcję społeczną wspiera Otylia Jędrzejczak, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy. Wybitna pływaczka nie pierwszy raz współpracuje z Fundacją. – Wspieram Happy Kids, ponieważ rodzinne domy dziecka to wspaniała idea. Dzieci mają szansę na dorastanie w normalnych warunkach, wśród życzliwych i kochających osób. W rodzinnym gronie, w atmosferze  bezpieczeństwa, przyjaźni i miłości – podkreśla Otylia Jędrzejczak.

100 000 „Małych Dekoratorów” trafia do ponad 1 000 przedszkoli w całej Polsce. – Zabawka posiada walory edukacyjne, rozbudza wyobraźnię dziecka. Jednocześnie jest naszym apelem do rodziców przedszkolaków o przekazywanie 1% podatku na budowę rodzinnych domów dziecka Fundacji – informuje Adam Piasecki, dyrektor ds. rozwoju KlimatyDomu.pl. Prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego to ważny element strategii firmy, pozytywnie wyróżniający ją na tle rodzimych przedsiębiorców.

Zabawa Małym Dekoratorem polega na wyklejaniu pod okiem opiekuna kolorowych welurowych elementów, które układają się w bajkowe historie. Dla ubarwienia i urozmaicenia dzieci mogą korzystać również z kredek i mazaków. Dzieci zabiorą swoje wyklejanki jako prezent dla rodziców. To bardzo ważne ponieważ prace mogą wziąć udział konkursie zorganizowanym przez firmę i wygrać inne zabawki edukacyjne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu