Marki Carlsberg Polska zdobywają złote i srebrne medale

Aż cztery marki piwa z portfela Carlsberg Polska zostały uhonorowane złotymi i srebrnymi medalami jakości przez belgijskich ekspertów piwnych w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli. Głównym parametrem oceny była jakość smaku. Piwa Harnaś i Piast Mocne otrzymały w tym konkursie złote medale, a Kasztelan i Bosman Specjal zdobyły medale srebrne.

Konkurs Monde Selection to wydarzenie odbywające się nieprzerwanie od 1961 roku. Podczas konkursu spośród produktów spożywczych wytwarzanych na całym świecie wyłaniane są te najlepszej, sprawdzonej jakości. Oceny dokonuje niezależna i najstarsza na świecie organizacja badająca jakość produktów – Instytut Jakości Monde Selection. W składzie jury oceniającej jakość i walory smakowe piwnych trunków znajdują się profesjonaliści i naukowcy wyspecjalizowani w dziedzinie browarnictwa. Harnaś, Piast Mocne, Kasztelan i Bosman Specjal zostały poddane badaniom laboratoryjnym i ocenione pod kątem jakości i walorów smakowych piwa.

„Medale zdobyte przez aż cztery nasze marki to dla nas wielka radość i potwierdzenie wysokiej jakości piwa produkowanego przez nas we wszystkich trzech browarach Carlsberg Polska: Browaru Okocim, Browaru Bosman oraz Browaru Kasztelan. Jesteśmy z nagród tym bardziej dumni, że przyznane zostały przez najstarszą na świecie organizację badającą jakość produktów, reprezentowaną przez grono niezależnych ekspertów i naukowców. Nagrody zdobyte w konkursie Monde Selection to kolejne już zdobywane przez nasze piwa prestiżowe wyróżnienia, świadczące o tym, że starania naszej firmy i dbałość o najwyższą jakość produkowanego przez nas piwa są doceniane zarówno na forum polskim, jak i międzynarodowym.” – mówi Iwona Jarzębska, Wiceprezes ds. Produkcji w Carlsberg Polska.

Piwa Harnaś, Piast Mocne, Kasztelan i Bosman w ostatnim czasie otrzymały także inne prestiżowe nagrody potwierdzające ich jakość i smak. Piwo Kasztelan otrzymało brązowy medal, Piast Mocne srebrny medal, a Harnaś medal złoty podczas Ogólnopolskiego Konsumenckiego Konkursu Piw ”Chmielaki Krasnostawskie 2008”. Harnaś otrzymał również srebro podczas międzynarodowego konkursu – „European Beer Star 2008”. Bosman Full z kolei został uhonorowany złotym medalem na Otwartym Konkursie Piw podczas Jesiennego Spotkania Browarników 2008.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu