Kolejna edycja BZ WBK Press Foto rozpoczęta

Właśnie dziś rusza 5. edycja  Konkursu Fotografii Prasowej – BZ WBK Press Foto

BZ WBK Press Foto to doroczny konkurs na najlepsze zdjęcia i fotoreportaże skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. W tym roku nadesłane prace będzie oceniało jury w składzie: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z „Faktu”, Sławomir Kamiński z „Gazety Wyborczej”, Waldemar Kompała z „Rzeczpospolitej” oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters.

„Zainteresowanie ubiegłoroczną edycją bardzo mile nas zaskoczyło. Aż 320 autorów przesłało nam do oceny ponad 6 500 zdjęć, które walczyły o tytuł prasowego Zdjęcia Roku.” – powiedział Grzegorz Adamski z biura organizacyjnego konkursu.

Jury, oprócz najlepszego zdjęcia prasowego, wyłoni również laureatów w 6 kategoriach tematycznych: cywilizacja, portret, społeczeństwo, sport, wydarzenia oraz przyroda i środowisko naturalne. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody zarówno za zdjęcia pojedyncze, jak również fotoreportaże.

Autor Zdjęcia Roku otrzyma nagrodę główną w wysokości 15 000 złotych. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż wynoszą po 2 000 złotych, za zajęcie drugiego miejsca – 1 000 złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca – 500 zł. Jury nie będzie przyznawało nagród ex aequo. Ponadto Bank Zachodni WBK oraz dziennik „Rzeczpospolita” przyznają dwie specjalne nagrody za prace pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10 000 zł każda.

Prace na konkurs BZ WBK Press Foto można przesyłać do 21 maja 2009 roku. Zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2008 roku do 31 marca bieżącego roku.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca w Galerii Zachęta. Zdjęcia laureatów będzie można oglądać w ramach wystaw pokonkursowych prezentowanych w wybranych galeriach na terenie całego kraju.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.bzwbkpressfoto.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu