Firmy APC by Schneider Electric oraz Elektromontaż Rzeszów S.A. zainstalowały pierwszy w Polsce UPS z serii MGE Galaxy 7000

MGE Galaxy 7000 gwarancją zasilania w kolejnym w Łodzi biurowcu klasy A – rewitalizowanym na terenie XIX-wiecznego imperium włókienniczego Karola Scheiblera Textorial Parku

Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia dla systemów o znaczeniu krytycznym, poinformowała o pierwszej w Polsce instalacji zasilacza MGE Galaxy 7000. UPS MGE Galaxy 7000 o mocy 500 kVA został zainstalowany przez Elektromontaż Rzeszów S.A. w nowootwartym kompleksie biurowym klasy A w Łodzi – Textorial Parku. Podstawowym zadaniem UPS-a MGE Galaxy 7000 jest współpraca z generatorem. W przypadku zaniku jednej z dwóch nitek zasilania podstawowego, ma on podtrzymać zasilanie przez 10 minut, do momentu uruchomienia agregatu prądotwórczego, tak aby najemcy Textorial Parku mogli nieprzerwanie pracować.

Textorial Park został otwarty w styczniu 2009 roku. Jest to zespół trzech niezależnych budynków biurowych klasy A, połączonych przeszklonym atrium. Centralnym punktem kompleksu jest zrewitalizowany magazyn bawełny z ok. 1890 r. (wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków), zaprojektowany przez znanego wówczas architekta Hilarego Majewskiego. Projekt architektoniczny kompleksu oraz jego koncepcja użytkowa nawiązują do historycznego oblicza Księżego Młyna. Zadbano nawet o odtworzenie detali, np. odbudowano  stylową 171–metrową rampę biegnącą wzdłuż budynku magazynu, zaznaczono również szlak kolejowy, służący przed wiekiem do transportu bawełny.

– Textorial Park to kolejny budynek biurowy klasy A w Łodzi. – powiedział Janusz Filip, Dyrektor ZBP Elektromontaż Rzeszów S.A., – Nie tylko unikalny wygląd kompleksu, ale również absolutny komfort pracy najemców miały ogromne znaczenie dla inwestora, firmy St. Paul’s Developments Polska. Musieliśmy mieć pewność, że wybrany przez nas system zasilania gwarantowanego ten komfort zapewni. Dlatego zdecydowaliśmy się na instalację pierwszego w Polsce zasilacza UPS MGE Galaxy 7000 w największej dostępnej mocy – 500 kVA.

UPS-y MGE Galaxy 7000 zostały opracowane z myślą o instalacji w środowisku charakteryzującym się szczególnymi wymaganiami. Dostępne są w wersjach od 250 do 500 kVA, mogą gwarantować nieprzerwane zasilanie przez 2 godziny od momentu awarii. MGE Galaxy 7000 osiąga sprawność na poziomie 94,5% w trybie podwójnej konwersji napięcia, oraz do 97% w opcjonalnym trybie ekonomicznym.

– Ogromnie cieszy nas fakt, że uczestniczymy w powrocie wielkiego biznesu po 120 latach przerwy na łódzki Księży Młyn – komentuje Katarzyna Kosińska, kierownik ds. marketingu APC na Europę Centralną. – Textorial Park jest wyjątkowym obiektem biurowym o niepowtarzalnym klimacie. Jesteśmy dumni, że to właśnie tutaj po raz pierwszy został zainstalowany zasilacz MGE Galaxy 7000.

Zasilacz MGE Galaxy 7000 przeszedł już fazę testów w Textorial Park i działa bez zakłóceń. Zarówno obecni jak i przyszli najemcy powierzchni biurowych w tym kompleksie będą mogli komfortowo korzystać z zainstalowanych tam urządzeń elelektrycznych.

Więcej informacji o produktach APC można uzyskać pod numerem telefonu (22) 666 00 11 lub na stronie internetowej www.apc.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu