Comarch i Akkop zawarły nową umowę na usługi outsourcingu sieci WAN i VoIP

Na mocy podpisanej umowy Comarch świadczyć będzie usługi monitoringu i serwisu elementów infrastruktury sieci WAN i VoIP w oddziałach firmy Akkop w Polsce.

– Outsourcing sieci WAN pozwala na całkowite przejęcie odpowiedzialności i zarządzania infrastrukturą łączy oraz urządzeń brzegowych klienta przez Comarch – mówi Marcin Warwas, Wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor Usługi.

W ramach umowy Comarch odpowiadać będzie również za usługi przesyłu treści głosowych w technologii Voice over IP (VoIP). Pozwoli to na radykalne ograniczenie kosztów rozmów telefonicznych prowadzonych przez pracowników Akkop.

AKKOP jest jedną z największych firm branży elektrotechnicznej w południowej Polsce. Zajmuje się dystrybucją pełnego asortymentu elektrotechnicznego oraz projektowaniem systemów oświetleniowych. AKKOP jest jednym z założycieli grupy Polskie Hurtownie Elektrotechniczne (PHE) z siedzibą w Łodzi, która wspomaga działania kilku wybranych hurtowni elektrycznych w Polsce. Należy również do międzynarodowej grupy FEGIME zrzeszającej największe niezależne hurtownie elektryczne w Europie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu