VCC Systems: nowy terminal wideokonferencyjny TouchPoint

VCC Systems – dostawca zaawansowanych systemów wideokonferencyjnych – zaprezentował nowy terminal wideokonferencyjny TouchPoint. Umożliwia on prowadzenie zaawansowanych wideokonferencji w jakości High Definition (HD), ale także może służyć jako komputer lub telewizor.

Do stworzenia TouchPoint’a, VCC Systems wykorzystał dotykowy komputer HP TouchSmart 22, który został wyposażony w oprogramowanie Emblaze-VCON vPoint HD. Efektem tego połączenia jest niezwykle funkcjonalny i elegancki wideoterminal typu „wszystko w jednym” (wideokonferencje, komputer, Internet, telewizja). Dzięki niemu – nie wstając od własnego biurka – możemy prowadzić negocjacje biznesowe czy też uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez Internet z dowolnego miejsca na świecie.

„Podczas rozmów biznesowych istotne są nie tylko liczby, suche fakty, dane, przygotowane i prezentowane opracowania. Niezbędny jest też kontakt wzrokowy, który dostarcza nam informacji weryfikujących przekazywane słowa. Obserwujemy rozmówcę – mimikę, gestykulację, postawę – i dzięki temu intuicyjnie wyczuwamy jego intencje. Taka podświadoma ocena rozmówcy była dotychczas możliwa wyłącznie przy osobistych spotkaniach. Obecnie, dzięki wideokonferencji, możemy zobaczyć naszych rozmówców również przez Internet, a z TouchPoint’em jest to łatwiejsze i bardziej komfortowe niż kiedykolwiek” – mówi Dariusz Latecki, Dyrektor Generalny VCC Systems.

Prowadząc wideokonferencje przy pomocy TouchPoint’a możemy zobaczyć rozmówcę na ekranie LCD o przekątnej 22 cali, w znakomitej jakości High Definition. Rozdzielczość obrazu – zapewniana przez oprogramowanie vPoint HD – to 4CIF, 720p i 1080p, co gwarantuje niezwykłą ostrość i naturalność kolorów, a także pełną płynność. Z kolei funkcje audio vPoint’a HD zapewniają m.in. w pełni dupleksową kancelację echa akustycznego, automatyczne wyciszanie szumów i zakłóceń, a także szerokopasmowe audio nawet przy wolnej transmisji. Wszystko po to, aby dostarczyć użytkownikom czysty dźwięk.

Oprócz znakomitej jakości przekazu, TouchPoint zapewnia swoim użytkownikom wiele innych przydatnych funkcji. Należą do nich m.in. możliwość uczestniczenia w wideokonferencji z wieloma osobami jednocześnie, które mogą używać systemu wideokonferencyjnego dowolnego producenta. Podczas wideokonferencji mamy też możliwość współdzielenia danych – możemy udostępnić np. cały pulpit, plik, okno lub tylko część ekranu. Wideokonferencje możemy nagrać, a potem to nagranie przekazać innym zainteresowanym osobom. Z innych ciekawszych funkcji TouchPoint’a, warto wspomnieć o wbudowanej aplikacji vMail. Pozwala ona na wysyłanie wiadomości wideo pocztą elektroniczną, jak również nagrywanie i odtwarzanie plików lokalnie. Wideokonferencje – prowadzone przez TouchPoint’a – są szyfrowane przy użyciu standardu H.235.

„TouchPoint po zakończeniu wideokonferencji z powodzeniem przekształca się w komputer dla wymagających użytkowników. Dotykowy ekran, bezprzewodowa klawiatura, mysz, karta sieci LAN, karta sieci bezprzewodowej oraz interfejs Bluetooth – pozwalają na pełną swobodę w użytkowaniu. Komputer jest wyposażony w najnowocześniejsze podzespoły, które czynią z niego niezwykle wydajne narzędzie pracy i multimedialne centrum rozrywki. Z kolei wbudowany, hybrydowy tuner TV umożliwia wykorzystanie TouchPoint’a także w funkcji telewizora LCD, który daje możliwość odbioru programów telewizyjnych nadawanych zarówno w technologii cyfrowej, jak i analogowej. Oglądanym obrazem można sterować za pomocą pilota” – dodaje Dariusz Latecki.

TouchPoint’a można zamówić bezpośrednio w VCC Systems. Jego cena to ok. 10 tys. zł netto (dokładna cena zależy od zamawianej wersji oprogramowania vPoint HD). Więcej informacji o TouchPoint’cie można znaleźć pod adresem: http://www.vccsystems.pl/TouchPoint.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu