Oświadczenie zarządu Aero Vodochody w sprawie współpracy z Sikorsky Aircraft

Aero Vodochody działa w sektorze lotniczym od 90 lat i może się poszczycić wieloletnią współpracą z kluczowymi światowymi firmami tej branży. Wśród nich – obok Alenia Aeronautica, Latecoere, Saab, Boeing Company, Spirit Aerosystems, EADS i Vought Aircraft Industries – jest także Sikorsky Aircraft. Firma ta należy do kluczowych klientów Aero Vodochody. Współpraca obu spółek ma charakter długoterminowy i polega na produkcji helikopterów przez Aero na rzecz Sikorsky.

Spółki Aero Vodochody i Sikorsky Aircraft nie mają powiązań kapitałowych ani nie prowadzą wspólnych działań akwizycyjnych.

Aero Vodochody jest niezależnym oraz jednym z najstarszych producentów lotniczych nie tylko w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej ale na całym świecie. Aero Vodochody od 1919 roku wyprodukowała dla odbiorców z całego świata ponad 11.000 samolotów i helikopterów, w tym na rzecz Sikorsky Aircraft 250 sztuk helikopterów.

Strategia Aero Vodochody zakładała intensywny rozwój i umacnianie pozycji renomowanego dostawcy. Priorytetem w działaniu firmy Aero Vodochody jest budowa silnego holdingu lotniczego, lidera w Europie Centralnej i Środkowo Wschodniej.

Obecnie Aero Vodochody uczestniczy w toczącym się przetargu na prywatyzację zakładów PZL Świdnik. W lutym 2009 Agencja Rozwoju Przemysłu oceniła ofertę Aero jako najlepszą pod kątem zaproponowanych warunków finansowych, jak również przedstawionych planów inwestycyjnych.

Jana Studničková

Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu