Oracle wprowadza kreator Oracle Gadget Wizard do aplikacji Google oraz zapewnia obsługę narzędzia Secure Data Connector firmy Google

Współpraca obu firm oznacza dla ich klientów i partnerów większe możliwości aplikacji do zarządzania kontaktami z klientem

Najważniejsze fakty:

  • Firma Oracle przedstawiła aplikację Oracle Gadget Wizard for Google Apps oraz poinformowała o wprowadzeniu do systemu Siebel CRM obsługi narzędzia Secure Data Connector firmy Google.
  • Ścisła współpraca między firmami Oracle i Google pozwala klientom na tworzenie i wdrażanie gadżetów Oracle w witrynach Google, które umożliwiają płynne skalowanie aplikacji nawet do kilku milionów użytkowników bez konieczności zajmowania się zarządzaniem infrastrukturą.
  • Aplikacje systemu Oracle Siebel CRM komunikują się ze środowiskiem Google w bezpieczny i elastyczny sposób, z wykorzystaniem narzędzia Google Secure Data Connector. Otwiera to drogę do powstawania nowej generacji aplikacji typu SaaS, które nie oddziałują na istniejące zasoby i obsługują współdzierżawienie bezpiecznego dostępu do danych firmowych spoza zapór.
  • Obsługa narzędzia Google Secure Data Connector w systemie Siebel CRM daje klientom dostęp do otwartego, internetowego, maksymalnie mobilnego środowiska z dowolnością wyboru języka programowania i platform. Duże przedsiębiorstwa ustanawiają połączenia pomiędzy wybranymi elementami danych korporacyjnych, a gadżetami Oracle we własnych witrynach Google.
  • Aplikacja Oracle Gadget Wizard for Google Apps pozwala tworzyć gadżety użytkownikom nie posiadającym szczegółowej wiedzy z zakresu programowania. Daje to klientom i partnerom możliwość szybkiego i łatwego tworzenia i rozpowszechniania nowych aplikacji mobilnych.
  • Klienci i partnerzy mogą pobrać narzędzie Google Secure Data Connector, korzystając z adresu: http://code.google.com/sdc. Sprzedaż podlega wszystkim obowiązującym warunkom i ograniczeniom.

„Cieszymy się z możliwości współpracy z Oracle i odkrywania nowych obszarów stosowania tanich, niezawodnych i nowoczesnych aplikacji typu SaaS” — powiedział Rajen Sheth, kierownik ds. produktów w Google Apps. „Wspólnie zapewnimy klientom korzyści płynące ze stosowania aplikacji Oracle CRM w połączeniu z poprawą jakości współpracy i produktywności, jakie firmy osiągają dzięki Google Apps.”

„Narzędzie Secure Data Connector firmy Google jest kluczowe dla nawiązywania połączeń między danymi przechowywanymi za zaporami przedsiębiorstw a aplikacjami i gadżetami internetowymi obecnymi w sieci” — powiedział Mark Woollen, wiceprezes działu produktów do zarządzania kontaktami z klientem (Social CRM) w firmie Oracle. „Bardzo cenimy otwarte, oparte na standardach środowisko stworzone przez Google. Pozwala ono programistom w prosty sposób tworzyć nowe aplikacje sieciowe, które komunikują się w czasie rzeczywistym z systemami Oracle Siebel CRM w zamkniętych środowiskach firmowych. Systemy Siebel CRM mogą teraz łączyć się z sieciami zewnętrznymi w sposób elastyczny, ale przy użyciu szyfrowania.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu