Oprogramowanie w Comarch, leasing w EFL

Comarch i Europejski Fundusz Leasingowy podpisały umowę o współpracy, dzięki której polskie przedsiębiorstwa będą mogły finansować leasingiem zakup nowoczesnego programowania CDN XL.

Coraz częściej firmy w Polsce wykorzystują możliwości leasingu także przy zakupie oprogramowania. Ta forma zewnętrznego finansowania pozwala bowiem na szybkie podejmowanie decyzji inwestycyjnych oraz zwiększanie wartości planowanych inwestycji. Leasing jest też jednym ze sposobów racjonalizacji wydatków na infrastrukturę IT – stwarza możliwość dokładnego planowania w przyszłych okresach, gdyż opłaty leasingowe są niezmienne przez cały okres trwania umowy. Comarch i Europejski Fundusz Leasingowy – świadomi rosnącego zainteresowania modelem leasingu oprogramowania IT – umocnili dotychczasową współpracę podpisaną niedawno umową, dzięki której z zalet leasingu mogą korzystać w pełni wszystkie firmy chcące inwestować w systemy ERP.

– Od kilku lat leasing to jeden z najnowocześniejszych i coraz popularniejszych instrumentów finansowania inwestycji przedsiębiorstw sektora MSP w Polsce – mówi Zbigniew Rymarczyk, Wiceprezes Comarch SA, odpowiedzialny za sektor MSP. – Umowa z Europejskim Funduszem Leasingowym gwarantuje, że Comarch będzie mógł jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich klientów w tej dziedzinie.

Na mocy zawartego porozumienia EFL będzie leasingować system Comarch CDN XL – nowoczesne rozwiązanie klasy ERP, przeznaczone dla firm, które chcą usprawnić procesy biznesowe na każdym szczeblu zarządzania. Narzędzie może być z powodzeniem wykorzystywane w średnich i dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych.

– Leasing systemu CDN XL to dla nas ważne uzupełnienie oferty, pozwalające na dotarcie do nowych klientów z sektora MSP. Mamy nadzieję, że proponowane przez nas instrumenty finansowe ułatwią wielu firmom realizację inwestycji w nowoczesne rozwiązania IT, a przez to przyczynią się do rozwoju ich biznesu. Wierzymy też, że zawarcie umowy z firmą Comarch to kolejny krok EFL w stronę rozwoju rynku leasingu w Polsce – podkreśla Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego SA.

Nowe rozwiązanie, proponowane wspólnie przez Comarch i Europejski Fundusz Leasingowy, będzie dostępne dla klientów w oddziałach firmy Comarch, w sieci partnerów CDN oraz sieci dystrybucji EFL.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu