Nowi najemcy w EMPARKU

EMPARK Mokotów Business Park w Warszawie zawarł trzy umowy najmu. Do grona najemców największego w Polsce kompleksu biurowego dołączyły firmy P4, Sitel i Stora Enso. Właściciele obiektu podpisali umowy na biura o powierzchni 3000 m2.

Na przełomie roku 2008 i 2009 EMPARK odnotował wzrost zainteresowania rynku swoimi powierzchniami biurowymi. Wśród najemców znalazły się trzy nowe firmy wynajmując łącznie blisko 3000 m2. Firmy P4 i Sitel wybrały biurowiec Mars, natomiast Stora Enso – budynek Galaxy. Umowy wejdą w życie w uzgodnionych z firmami terminach, maksymalnie do końca 2009 r.

„Bardzo cieszy nas niesłabnące zainteresowanie naszymi powierzchniami biurowymi. Obserwowanie rozwoju firm, bez względu na trudną sytuację gospodarczą, to doskonała prognoza na przyszłość i uznanie dla oferty proponowanej przez EMPARK. Szczególnie potwierdzają to rezerwacje powierzchni z 2008 roku ze skutkiem nawet na koniec roku 2009” – mówi Anna Oleśniewicz, Asset Manager, European Private Equity, Heitman.

O zadowoleniu najemców z wynajmu biur w EMPARKU świadczy także powiększanie dotychczasowej powierzchni. Tak stało się między innymi w przypadku firm Frost & Sullivan oraz TBWA. Wiele firm, które EMPARK zalicza do swoich kluczowych najemców, przedłużyło umowy najmu na kolejny okres rozliczeniowy, np. zajmujący powierzchnię ponad 1000 m2 Sanitec Koło w biurowcu Mars czy AstraZeneca Pharma Poland na powierzchni ponad 3200 m2 w biurowcu Neptun. Umowę odnowiła również, w budynku Mars, firma Aster.

Na największy w Polsce kompleks biurowy EMPARK składa się dziewięć biurowców klasy A i B, o nazwach: Galaxy, Jupiter, Mars, Mercury, Neptun, Orion, Saturn, Sirius i Taurus. Zależnie od potrzeb firmy, powierzchnia biura jest dostosowywana i dzielona na sekcje o różnym przeznaczeniu, nie tylko pokoje biurowe, ale także archiwa, magazynki i sale konferencyjne. Poprzez dedykowaną najemcom stronę internetową www.empark.pl oraz newsletter EMPARKNews informowani są o aktualnej ofercie dostępnych powierzchni biurowych, magazynowych, miejscach parkingowych oraz wydarzeniach organizowanych na terenie EMPARKU. Najemcy mają także do dyspozycji bezpłatny EMPARK Bus, który kursuje w godzinach szczytu na trasie Metro Wilanowska – EMPARK – Metro Wilanowska.

Od końca 2007 roku właściciele EMPARK Mokotów Business Park konsekwentnie realizują strategię rozwoju obiektu, która zakłada wzmocnienie jego pozycji na warszawskim rynku nieruchomości biurowych oraz pozyskiwanie nowych, strategicznych dla kompleksu najemców.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu