Jetix Polska zmienia się na Disney XD

The Walt Disney Company ogłosił, że polski kanał Jetix zostanie zmieniony na Disney XD, pierwszy polski kanał skierowany do chłopców w wieku 6-14 lat.

W zróżnicowanej ofercie programowej stacji Disney XD znajdą się zarówno przykuwające uwagę programy live-action, jak i seriale animowane oraz produkcje lokalne. Główną grupę docelową stacji stanowić będą otwarci na nowe wyzwania chłopcy, którzy lubią sport, przygodę, muzykę oraz humor.

Disney XD ma uzupełnić ofertę programową Disney Channel i wzmocnić wysoką pozycję Disneya w Polsce za pomocą dwóch czołowych kanałów dedykowanych dziewczynkom i chłopcom w wieku od 3-14 lat oraz ich rodzinom.

  • Disney Channel – kanał skierowany do dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzin, który emituje m.in. takie przeboje ostatnich lat, jak: Hannah Montana czy filmowe produkcje Disney Channel: High School Musical i Camp Rock. Kanał nadaje również blok tematyczny Playhouse Disney, który poprzez rozrywkę i zabawę edukuje dzieci w wieku 3-6 lat, poszerzając ich wiedzę, a także rozwijając wyobraźnię.
  • Disney XD – kanał skierowany do chłopców w wieku 6-14 lat, którego misją jest edukacja oraz pomoc w odkrywaniu nowych doświadczeń, a także wzmocnienie poczucia ich własnej wartości.

„Wierzymy, że Disney XD, dzięki dotychczasowemu sukcesowi i doświadczeniu Jetix, uzupełni i wzmocni obecne portfolio kanału. Unikalna zawartość programowa Disney XD przyczyni się do poszerzenia grupy docelowej, a dzięki rebrandingowi wzmocnimy świadomość i postrzeganie przez widzów marki Disney. Dzięki temu będziemy mogli zmaksymalizować efekty naszej pracy i połączyć je z innymi obszarami działań The Walt Disney Company” – mówi Maciej Bral, Dyrektor Generalny Jetix i Disney Channel Polska.

Zmiana kanału Jetix na Disney XD w Polsce została poprzedzona uruchomieniem Disney XD w Stanach Zjednoczonych w lutym 2009. Podczas pierwszego weekendu od momentu nadawania kanału, Disney XD zgromadził ponad 15,7 miliona widzów, z czego 6,5 mln stanowiły dzieci w wieku 6-14 lat. Nowy kanał został również uruchomiony w tym miesiącu we Francji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu