BATchallenge – wygraj doświadczenie

Rozpoczął się nabór na Program Praktyk Letnich British American Tobacco. Studenci będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, zrealizować samodzielne projekty i zadania w wybranym przez siebie dziale i poznać charakter pracy w międzynarodowym środowisku. Aplikacje można składać do 30 kwietnia na stronie www.BATchallenge.pl.

Praktykanci zatrudniani będą na czas od 1 do 4 miesięcy w okresie od czerwca do września. Za pracę otrzymają wynagrodzenie. Każdy praktykant będzie prowadzony przez własnego opiekuna. Do udziału w programie zaproszeni są studenci II-V roku studiów, dobrze znający język angielski, kreatywni i pełni energii do działania. Praktyki będą odbywać się w warszawskim biurze BAT oraz w fabryce w Augustowie – jednej z dwóch strategicznych fabryk British American Tobacco w Europie.
Do obsadzenia są stanowiska m.in. w działach: Brand Marketingu, Wsparcia Sprzedaży, Finansów, Zasobów Ludzkich, Dziale ds. Korporacyjnych i Regulacyjnych, Produkcji i IT.

„Wbrew moim wcześniejszym wyobrażeniom okazało się, że międzynarodowa korporacja to nie tylko Finanse, Marketing i HR. W Dziale ds. Korporacyjnych i Regulacyjnych, na co dzień stykałam się ze społeczną odpowiedzialnością firmy i bardzo szybko przekonałam się, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem CSR (Corporate Social Responsibility), jak niewiele ma wspólnego z PR i jak bardzo złożonym procesem jest prowadzony przez firmę Dialog Społeczny. (…) Już pierwszego dnia pozytywnie zaskoczyła mnie atmosfera panująca w firmie, pełna życzliwości i wyrozumiałości dla zasady: kto pyta, nie błądzi. Bardzo szybko poczułam się członkiem zespołu. Miłym zaskoczeniem była duża odpowiedzialność powierzanych mi zadań, dzięki czemu nigdy nie zabrakło mi motywacji do pracy. Moja praktyka już się zakończyła, ale moja przygoda z BAT trwa – teraz zajmuję się tematami związanymi z komunikacją w firmie i poza nią.” – mówi Gabriela Bar, Absolwentka Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, Specjalista ds. Komunikacji w BAT.

Program Praktyk Letnich jest realizowany przez BAT od wielu lat. Co roku korzysta z niego kilkanaście osób. Proces rekrutacji podzielony jest na trzy etapy: selekcja zgłoszeń, rozmowa kwalifikacyjna, praktyczne zadanie do wykonania w siedzibie BAT.

„Zależy nam na tym, żeby nasz program praktyk był dla młodych ludzi szansą na zdobycie wartościowego doświadczenia zawodowego, dlatego przed praktykantami stawiamy ambitne zadania. Dajemy im możliwość realizacji własnych pomysłów i uczestniczenia w ciekawych projektach. Wakacyjne praktyki to także szansa dla nas – mamy bowiem okazję poznać młodych, utalentowanych ludzi. Jesteśmy przekonani, że potrafią oni wnieść do naszej pracy entuzjazm, ciekawe spojrzenie oraz innowacyjne pomysły. Program praktyk letnich dla wielu osób okazał się znakomitym wstępem do dalszej współpracy z British American Tobacco.” – mówi Opiekun Programu Praktyk – Marta Hinca, Specjalista ds. HR w BAT.

Ze szczegółami projektu można zapoznać się na stronie: www.BATchallenge.pl. W serwisie, poza praktycznymi informacjami, na odbiorców czeka komiks z przygodami Patryka Letniego i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Aplikacje można składać do 30 kwietnia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu