Wyprawa na Spitsbergen relacjonowana przez internetowego Blipa

Paweł Urbański, informatyk, wyruszy już w tą sobotę, pojutrze, na Spitsbergen w Norwegii. Internauci będą mogli śledzić tą niecodzienną wyprawę na profilu Pawła w serwisie mikroblogingowym BLIP.PL

Ale wyprawa ta jest wyjątkowa również pod wieloma innymi względami.

To część cyklu wypraw, w trakcie których Paweł zamierza zdobyć tzw. Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów.

Paweł spotka się z dziennikarzami jutro w Warszawie, w piątek, na specjalnej konferencji prasowej w przeddzień startu wyprawy na Spitsbergen.

W konferencji weźmie też udział Paweł Nastula, wielokrotny mistrz w judo, który wspiera wyprawę Pawła Urbańskiego.

Paweł Urbański urodził się 15 kwietnia 1982 roku. W lipcu 1995 roku w wyniku choroby stracił wzrok, co zdeterminowało jego dalsze życie.

Jest pierwszą osobą niewidomą z Polski i trzecią na świecie, która otrzymała pełne stypendium w jednej z 9 wówczas na świecie United World College (Szkół Zjednoczonego Świata) w Norwegii. Tam narodziła się jego wielka pasja – sporty ekstremalne.

Korona Ziemi – ja to widzę inaczej… – to autorski projekt Pawła Urbańskiego, mający na celu zdobycie przez niego siedmiu najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach Ziemi, (z Antarktydą włącznie), składających się na tzw. Koronę Ziemi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu