W jaki sposób uniknąć zamiany i porwań noworodków w szpitalach?

EYECON Sp. z o. o. wprowadza na polski rynek nowoczesne rozwiązania dla szpitali – BabyMatch, zabezpieczające przed porwaniem i zamianą dzieci.

BabyMatch to system ochrony niemowląt na oddziałach położniczych. Posiada prostą w użyciu aplikację, wykorzystującą kolorowy panel dotykowy. System opiera się na opatentowanej technologii IRFID do monitorowania w czasie rzeczywistym miejsca pobytu dziecka.

W nieskomplikowany sposób zapewnienia bezpieczeństwo noworodkom, powiadamia o porwaniu, zamianie i zapobiega pomyłkom, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w polskich szpitalach. BabyMatch to nowość na polskim rynku, lecz warto zaznaczyć, że krajach wysoko rozwiniętych tego typu rozwiązania są standardem.

Jak to działa?

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.Po urodzeniu matka i niemowlę otrzymują osobiste, wodoodporne identyfikatory, które rozpoznają się nawzajem i informują o miejscu ich pobytu. System generuje sygnał alarmowy w przypadku, gdy: zostaje wykryta próba zdjęcia identyfikatora, nie można wykryć identyfikatora (przypuszczalna próba porwania), dziecko jest przenoszone przez obszar wyjściowy bez pozwolenia przez osobę nieuprawnioną. Matka ma zawsze możliwość natychmiastowej identyfikacji swojego dziecka. Może również wykonać elektroniczny test zgodności w celu potwierdzenia tożsamości niemowlęcia. System stale zlicza niemowlęta na oddziale. Identyfikator dziecka może być dezaktywowany i aktywowany na przykład w celu wykonania innych badań medycznych poza oddziałem. Oba identyfikatory są dezaktywowane w systemie w momencie wypisu ze szpitala.

BabyMatch posiada certyfikat bezpieczeństwa medycznego CE oraz współpracuje z innymi systemami bezpieczeństwa i komunikacji, blokad drzwi, uruchamianiem alarmów audio-wizualnych, nagrywaniem sygnału CCTV.

Jest to nowoczesne rozwiązanie dla polskich szpitali, w prosty sposób zwiększające poziom bezpieczeństwa pacjentów i dające możliwość wprowadzenia światowych standardów do naszej służby zdrowia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu