SAS wybuduje wartą 70 milionów USD placówkę cloud computing

Firma SAS Institute – lider rynku Business Intelligence – poinformowała o planach budowy placówki cloud computing o powierzchni 3500 m2. Inwestycja ta dostarczając dodatkowej mocy obliczeniowej niezbędnej do przetwarzania rosnącej ilości danych, pozwoli na rozszerzenie oferty SAS w zakresie rozwiązań OnDemand oraz rozwiązań hostowych.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na hosting rozwiązań, SAS planuje utworzenie nowych miejsc pracy w dziale badań i rozwoju (R&D). Nowe stanowiska pracy powstaną w głównej siedzibie firmy SAS w Cary w Karolinie Północnej, gdzie zatrudnionych jest większość pracowników R&D (ponad 1 400 osób).

– Realizowany przez nas projekt dowodzi, że pomimo spowolnienia gospodarczego, SAS ciągle się rozwija i wprowadza innowacje – powiedział Jim Goodnight, Prezes SAS Institute. – Wzrost zapotrzebowania naszych klientów na hosting rozwiązań daje nam możliwość zwiększenia inwestycji w Karolinie Północnej.

W nowym obiekcie znajdować się będą dwie farmy serwerowe o powierzchni 930 m2 każda. Farma serwerowa nr 1 rozpocznie swoją działalność on-line w połowie 2010 r. i będzie służyć jako ośrodek wsparcia usług przez okres od trzech do pięciu lat. Farma serwerowa nr 2 wybudowana zostanie na razie jedynie w formie szkieletowej, a wyposażona w infrastrukturę mechaniczną i elektroniczną zostanie wtedy, gdy moce przerobowe Farmy serwerowej nr 1 wykorzystane zostaną w 80 procentach.

Zgodnie z przyjętą przez SAS polityką ochrony środowiska naturalnego, zakład zbudowany zostanie według standardów LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) odnoszących się do ochrony wód i poszanowania energii. Zrównoważone metody budownictwa promują recykling materiałów i w oparciu o te standardy na terenie campusu SAS w Cary jest obecnie budowane centrum o nazwie Executive Briefing Center. Natomiast pierwszym należącym do SAS budynkiem, wzniesionym według standardów LEED, jest kanadyjska siedziba firmy w Toronto oddana do użytku w kwietniu 2006 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu