ROBYG: Wiosenna sprzedaż przyspiesza

Tak dobrego marca nie było od lat. Aż 40 apartamentów oferowanych przez ROBYG znalazło nabywców w ubiegłym miesiącu. Sprzedają się zarówno mieszkania gotowe, jak i te, na odbiór których trzeba jeszcze zaczekać.

Wraz z nadejściem wiosny wzrosła temperatura w biurach sprzedaży ROBYGA. W samym tylko marcu podpisano umowy na sprzedaż 40 apartamentów. Klienci zainteresowani są mieszkaniami znajdującymi się na różnych etapach powstawania. Także tymi, na przeprowadzkę do których będą musieli jeszcze poczekać.

– Klienci bacznie obserwowali rynek i wstrzymywali się z decyzjami przez kilka miesięcy, licząc na spadek cen. Teraz przekonali się, że po indywidualnych negocjacjach uzyskują atrakcyjne dla nich warunki. Dostrzegają też, że brak nowych inwestycji staje się realnym zagrożeniem – wyjaśnia Agnieszka Senderowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w ROBYG S.A. – Ponadto, kupujący coraz dokładniej analizują sytuację samych deweloperów. Sprawdzają ich wiarygodność, doświadczenie, stosunek oferowanej jakości do ceny. Dlatego wiosenne ożywienie dotyczy tylko części działających na rynku firm.

Kupujący przekonują się także, że o warszawskim rynku nieruchomości krąży wiele nieprawdziwych informacji. Tak jest m.in. z uchodzącym za budowane dla milionerów Miasteczkiem Wilanów. Tymczasem średnia cena mieszkania kupionego w marcu na Osiedlu Zdrowa wyniosła ok. 450 tys. zł. Większość nabywców to wciąż osoby, które poszukują mieszkania dla siebie. Zaobserwowane przez Związek Banków Polskich ożywienie akcji kredytowej na rynku hipotecznym znalazło natychmiastowe odbicie w liczbie podpisywanych umów. Jeszcze przed świętami ROBYG podpisał umowy sprzedaży kolejnych 11 apartamentów.

– Sprzedajemy mieszkania we wszystkich inwestycjach i we wszystkich segmentach cenowych. Duży wzrost zainteresowania zanotowaliśmy w zlokalizowanym na południowym Żoliborzu ROBYG City Apartments, choć w naszej ofercie są to lokale najdroższe. Obok rodzimych klientów, na rynek zaczynają też wracać zagraniczni inwestorzy, zainteresowani zakupami pakietowymi – podkreśla Agnieszka Senderowicz.

Coraz lepsze wyniki sprzedaży w Warszawie utwierdzają ROBYG w przekonaniu, że nadszedł dobry moment na inwestycje w innych miastach. Jako pierwsze ruszą projekty w Gdańsku. W I etapie Słonecznej Moreny powstanie 78 mieszkań, a docelowo osiedle ma składać się z 1400 lokali oraz 28 domów jednorodzinnych. Na Lawendowym Wzgórzu na początek wybudowanych zostanie 90 mieszkań w pierwszym budynku I etapu, liczącego w sumie 248 mieszkań. Cała inwestycja ma liczyć ich blisko 3000.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu