3e Software House & Interactive Agency stworzyła identyfikację wizualną oraz serwis akcji Światowego Dnia Książki w Polsce

Zlecenie Polskiej Izby Ksiązki dotyczyło realizacji takich zadań jak: projekt ogólnej koncepcji wizualnej akcji wraz z logo, stworzenie plakatu oraz innych materiałów promocyjnych (zakładki, kartki) a także projekt i realizacja serwisu internetowego.

– Tworząc identyfikację wizualną akcji staraliśmy się unikać stereotypów, ale zależało nam z drugiej strony na tym, by powstały projekt jednoznacznie kojarzył się z zadaną tematyką. Odeszliśmy więc od zatopionego w odcieniach żółci i zieleni ciężkiego stylu „bibliotecznego”; stworzyliśmy kreację lekką, opartą w dużej mierze na typografii – mówi Bartosz Gędziorowski odpowiedzialny za nadzór nad produkcją.

W oparciu o projekt identyfikacji wizualnej, agencja 3e stworzyła także witrynę sieciową akcji (www.swiatowydzienksiazki.pl) . Serwis poza funkcją informacyjną posiada także takie moduły jak mechanizm konkursowy, w ramach którego prowadzona jest między innymi akcja konkursowa „Przyłapani na czytaniu”, system rejestracji autorskich akcji promujących czytanie książek i inne.

Obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu