Zagłosuj na Dobroczyńce Roku 2008

Od 14 do 27 kwietnia br. na stronie internetowej www.dobroczyncaroku.pl trwać będzie głosowanie internetowe Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku 2008”,  organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W ramach głosowania Internauci wybiorą laureatów pięciu kategorii tematycznych – firmy lub fundacje utworzone przez firmy, które ich zdaniem zaangażowały się w najciekawsze i najbardziej wartościowe projekty realizowane wspólnie z organizacjami pozarządowymi.

Firmy zakwalifikowane przez Kapitułę Konkursu do głosowania internetowego zostały wybrane spośród 114 kandydatur zgłoszonych do tegorocznej edycji. Internauci będą mogli głosować na następujące przedsiębiorstwa:

W kategorii „Ekologia”

 • Nadleśnictwo Góra Śląska nominowane przez Fundację Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza w Górze
 • Vattenfall Heat Poland nominowana przez Fundację Nasza Ziemia

W kategorii „Edukacja”

 • Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej nominowana przez Fundację SYNAPSIS
 • Fundacja WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej” nominowana przez Fundację Kidprotect.pl
 • Nokia Poland nominowana przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

W kategorii „Kultura i sztuka”

 • Cadbury Wedel nominowany przez Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci”
 • Paweł Golema- The Best Restaurants nominowany przez Fundację Balet
 • Polski Koncern Naftowy Orlen nominowany przez Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego

W kategorii „Zdrowie”

 • Cargill Sp. z o.o. O/Bielany Wrocławskie nominowany przez Fundację „Pomóżmy Dzieciom Niepełnosprawnym w Wierzbicach”
 • Fundacja POLSAT nominowana przez Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika
 • REWON SA nominowany przez Fundację GAJUSZ

W kategorii „Pomoc społeczna”

 • Bank Zachodni WBK SA nominowany przez Fundację Polska Akcja Humanitarna
 • Feedback/ Hill & Knowlton Sp. z o.o. nominowany przez Fundację Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego
 • Polkomtel SA – Operator sieci Plus nominowany przez Fundację Dzieci Niczyje

Ponadto Kapituła Konkursu wybrała na posiedzeniu laureatów dwóch odrębnych kategorii: „Lokalny wymiar społecznego zaangażowania firmy” i „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, którzy nie zostaną poddani głosowaniu.

Laureatów tegorocznej edycji Konkursu poznamy na uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 18 maja br. w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie.

Wśród uczestników głosowania internetowego zostaną rozlosowane nagrody: płyty Zespołu Voo Voo, który uświetni swoim koncertem Galę Finałową.

Celem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest nagradzanie firm, które prowadząc działalność rynkową jednocześnie wspierają organizacje pozarządowe w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych i angażują się w działania na rzecz społeczności lokalnych. W ciągu 10 lat zgłoszono do Konkursu 3.498 firm i utworzonych przez firmy fundacji wspierających realizację celów społecznych. Od 1997 roku Kapituła Konkursu przyznała tytuły „Dobroczyńca Roku” ponad 120 firmom i fundacjom. Ponad 40 różnych instytucji przyłączyło się do koalicji na rzecz organizacji Konkursu, a niemal 40 patronów medialnych pomagało w promocji idei prospołecznego zaangażowania firm w Polsce.

Darczyńcą tegorocznej edycji Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Nad prawidłowością przebiegu Konkursu czuwa firma Ernst & Young. Patronat medialny nad Konkursem objęli: portal organizacji pozarządowych ngo.pl, miesięcznik Forbes, portal Money.pl oraz telewizja TVN CNBC Biznes. Strategię działań media relations Konkursu opracowała i realizuje agencja Network PR. Partnerami dwunastej edycji Konkursu są Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, Business Centre Club oraz Polska Rada Biznesu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu