Unikalne zlecenie realizowane przez arvato

arvato services Polska nawiązało współpracę ze Skarbcem Mennicy Polskiej. arvato odpowiada za dystrybucję do klientów indywidualnych produkowanych przez Mennicę Polską monet kolekcjonerskich i numizmatów wykonanych ze szlachetnych kruszców.

arvato rozpoczęło współpracę ze Skarbcem Mennicy Polskiej w zakresie obsługi logistycznej monet kolekcjonerskich i numizmatów. Usługi świadczone są w lokalizacji arvato mieszczącej się w Błoniu k. Warszawy.

arvato zrealizowało dystrybucję takich produktów Mennicy Polskiej jak: Replika Monety dwu złotowej z wizerunkiem króla Augusta Poniatowskiego, limitowanej kolekcji numizmatów z wizerunkiem Jana Pawła II wydanych z okazji inauguracji pontyfikatu Karola Wojtyły na papieża, serii medali z dinozaurami, a także monet wydanych w ramach kolekcji „Królowie Futbolu” z wizerunkiem Pelé, Eusébio oraz Beckenbauer’a.

W ramach zawartej umowy, arvato odpowiada m.in. za przyjmowanie i wydawanie monet kolekcjonerskich i numizmatów, magazynowanie ich, a także za kompletowanie i konfekcjonowanie zamówień.

– Skarbiec Mennicy Polskiej to dla nas nowe wyzwanie i całkowicie nowa branża. Mamy zatem okazję wykorzystać dotychczasowe doświadczenie w obsłudze innych wymagających Klientów, w zakresie ochrony na magazynie szczególnie cennych towarów jakimi są monety i numizmaty. Przy tej okazji musimy zapewnić Klientowi wysokie oczekiwania wydajnościowe, gwarantujące efektywne dotarcie towarów do odbiorców – mówi Waldemar Kaczmarek, Dyrektor Obszaru Telco i Nowe Technologie w arvato services Polska.

Zarządzając bazami danych Skarbca Mennicy Polskiej, arvato services Polska odpowiada również za obsługę reklamacji i ewentualnych zwrotów. Poza tym, koordynuje współpracę z Pocztą Polską realizującą dostawy zamówionych monet kolekcjonerskich i numizmatów.

– Moje wieloletnie doświadczenia we współpracy z arvato są bardzo pozytywne – mówi Artur Sobolewski Prezes Zarządu Skarbca Mennicy Polskiej – dlatego też zdecydowaliśmy się powierzyć arvato realizację naszego projektu. Jesteśmy przekonani, że dzięki bogatemu doświadczeniu, otwartości oraz nowoczesnym rozwiązaniom logistycznym oferowanym przez arvato odpowiednio zapakowane i zaadresowane przesyłki dotrą na czas do kolekcjonerów.

Obecnie arvato w Błoniu realizuje około 2.000 zleceń dziennie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu