Secus Asset Management SA partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2009 (EEC) w Katowicach

Secus Asset Management SA, niezależny dom maklerski i Autoryzowany Doradca w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect, jest partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA. Kongres odbywa się w dniach 15-17 kwietnia 2009. Swoja obecność na nim potwierdziło wiele znakomitości ze świata finansów i polityki: Ludwik Sobolewski, Waldemar Pawlak, Aleksander Grad, Dariusz Rosati, José Maria Aznar, Mikuláš Dzurinda, Charles Goodhart, Poul Nyrup Rasmuss, Janez Potocnik.

Prezes Secus Asset Management SA Grzegorz Pędras, zaproszony został do udziału w sesji poświęconej finansom. Dyskusja poświęcona będzie możliwościom pozyskiwana kapitału w dobie kryzysu, trendom i możliwościom w świecie finansów oraz roli funduszy europejskich.

Podczas trzydniowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego politycy, ekonomiści i przedsiębiorcy w trakcie wielu tematycznie zróżnicowanych sesji dyskutować będą o głównych wyzwaniach i szansach Europy w najbliższych latach. Światowy kryzys finansowy, polityka energetyczna Unii Europejskiej, kierunki rozwoju wspólnoty, różnorodność regionów i transfer technologii to przykładowe tematy, jakie poruszone zostaną na kwietniowym spotkaniu. Prócz tematów stricte przemysłowych i gospodarczych w programie Kongresu znajdzie się także miejsce na takie zagadnienia jak: edukacja, społeczeństwo informacyjne i system opieki zdrowotnej.

Sesje plenarne odbywać się będą m.in. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Akademii Muzycznej i katowickich hotelach Qubus oraz Monopol.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu