Innowacyjna architektura wirtualnych centrów przetwarzania danych

Firma EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań infrastruktury przetwarzania informacji, zaprezentowała nowatorskie rozwiązanie pamięci masowej, przedstawiając nową, innowacyjną architekturę zaprojektowaną specjalnie na potrzeby wirtualnych centrów przetwarzania danych. EMC poinformowała również o wprowadzeniu na rynek pierwszego nowego systemu pamięci masowej opartego na tej architekturze, który będzie stanowił trzon wirtualnych centrów przetwarzania danych całkowicie zmieniających specyfikę środowiska technologicznego.

Nowa architektura EMC Virtual Matrix Architecture jest to połączenie elementów będących branżowym standardem z unikatowymi możliwościami systemu EMC Symmetrix w celu zapewnienia szczególnie wysokiego poziomu skalowalności. Umożliwia tworzenie systemów, które będzie można skalować do poziomu setek lub tysięcy terabajtów pamięci masowej oraz dziesiątków milionów operacji wejścia-wyjścia na sekundę i które będą zapewniały obsługę setek tysięcy serwerów VMware i innych serwerów wirtualnych w ramach jednej zintegrowanej infrastruktury pamięci masowej. Rewolucyjna architektura została opracowana i zbudowana całkiem od podstaw, z myślą o przełamaniu barier fizycznych ograniczających rozbudowę pamięci masowej w centrach przetwarzania danych. Zapewnia ona automatyzację w celu uproszczenia zarządzania pamięcią masową, umożliwia rozbudowę zasobów na życzenie oraz zużywa mniej energii na terabajt przechowywanych danych niż tradycyjne systemy pamięci masowej klasy Enterprise.

Pierwszy system pamięci masowej oparty na tej nowatorskiej architekturze to system EMC Symmetrix V-Max. Jest to największa na świecie macierz typu Enterprise, w której wykorzystano procesory wielordzeniowe w celu obniżenia kosztów zużycia energii oraz zwiększenia liczby operacji wejścia-wyjścia na sekundę w przeliczeniu na jednego dolara. W połączeniu z najnowszą generacją napędów Enterprise Flash, Fibre Channel i SATA, system Symmetrix V-Max pozwala użytkownikom ekonomicznie zaspokajać najszerszą gamę potrzeb w zakresie pamięci masowej, zapewniając wysoką wydajność i dużą pojemność w ramach jednej architektury. System ten stanowi uzupełnienie oferty rozwiązań klasy Enterprise EMC, w skład, której wchodzi już zajmujący czołową pozycję na rynku system EMC Symmetrix DMX-4. Wymienione systemy to dwie najnowsze architektury pamięci masowej klasy Enterprise dostępne obecnie na rynku.

Szczegółowe informacje na temat nowej architektury i nowych systemów można znaleźć pod adresem www.emc.com/overtakethefuture.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu