Extreme Networks pionierem rozwiązań sieciowych o przepustowości 10 GB dla centrów danych

Veracomp, wyłączny dystrybutor urządzeń Extreme Networks w Polsce, informuje, że producent mając na uwadze rosnące wymagania w zakresie przepustowości sieci, jako pierwszy na rynku oferuje potężne rozwiązanie w standardzie 10GBASE-T dla sieci miedzianych w ośrodkach przetwarzania danych. Serwerowa karta sieciowa i przełącznik 10GBASE-T pozwalają klientom na zwiększenie elastyczności posiadanych instalacji i obniżenie kosztów działania sieci o dużej wydajności.

Pomimo wzrostu zapotrzebowania na przepustowość sieci, proces przyjęcia standardu 10GBASE-T był spowolniony z powodu braku wsparcia dla infrastruktury. Dzięki przełącznikom Ethernet o dużej wydajności, opracowanym przez Extreme Networks oraz wprowadzonym właśnie na rynek serwerowym kartom sieciowym firmy Intel, działy IT mogą wdrożyć w ośrodkach przetwarzania danych niezawodną i opłacalną technologię 10 GbE. Produkty w standardzie 10GBASE-T firm Extreme Networks oraz Intel zostały dokładnie przetestowane, aby zagwarantować ich prawidłową współpracę.

Firma Extreme Networks jako pierwsza zapewnia obsługę standardu 10GBASE-T dzięki przełącznikowi Summit® X650 typu Top-of-Rack, przeznaczonemu dla ośrodków przetwarzania danych. Extreme Networks oferuje kompletne środowisko 10GBASE-T, od serwerowych kart sieciowych o dużej wydajności zaczynając, a na przełącznikach kończąc. Te sprawdzone rozwiązania zapewniają klientom największy wybór połączeń miedzianych lub światłowodowych dla serwerów i sieci o dużej wydajności – w oparciu o istniejące konfiguracje ośrodków przetwarzania danych – umożliwiając bezproblemowe i ekonomiczne przejście ze standardu 1 Gbps do 10 Gbps.

Dostępność przełączników 10GBASE-T oraz serwerów i adapterów sieciowych o dużej wydajności, stanowi kamień milowy dla branży sieciowej. Starania dostawców zmierzające do wprowadzenia tych produktów na rynek, przyczyniają się do przyspieszenia rozwoju technologii 10 Gbps, która pomaga obniżyć koszty działania centrów przetwarzania danych.

Ośrodki przetwarzania danych przechodzą na standard 10 Gbps Ethernet, aby sprostać wymaganiom związanym z rosnącą ilością danych przesyłanych obecnie w sieciach komputerowych. Dzięki niskiemu kosztowi rozwiązania i powszechnemu zastosowaniu kabli miedzianych w centrach danych, standard 10GBASE-T przyspieszy proces przyjęcia technologii 10 GbE. Złącze 10GBASE-T jest obecnie stosowane w kartach sieciowych, ale wkrótce stanie się standardowym złączem montowanym na płytach głównych.

Więcej informacji o rozwiązaniu można uzyskać pod adresem: http://www.extremenetworks.com/solutions/datacenter.aspx

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu