Kraków najlepszy nad Bałtykiem

Na międzynarodowym konkursie dla projektantów mody Habitus Baltija w Rydze absolwentki SAPU wywalczyły dla szkoły pierwsze miejsce i statuetkę „The best School Habitus Baltija 2009”.

W tym roku po raz pierwszy oprócz indywidualnego konkursu dla projektantów odbył się ranking szkół. W modowych zawodach wzięło udział 6 uczelni – Akademie Sztuk Pięknych z Łotwy, Litwy i Estonii oraz Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa.

Kolekcja Magdaleny Śmielak

SAPU reprezentowały trzy absolwentki: Peggy Pawłowski z kolekcją „Gavroche”, Magdalena Śmielak z kolekcją „Destrukcja” i Dąbrówka Szopa z kolekcją „Negative”.

Jury pod przewodnictwem Liuby Popovej- profesora historii mody z Mediolanu, składające się z profesorów i kierowników wydziałów projektowania, projektantów oraz redaktorów mody jednogłośnie przyznało palmę pierwszeństwa krakowskim kolekcjom. Bardzo wysoki poziom wszystkich prezentacji to dodatkowe źródło satysfakcji dla polskiej ekipy.

Peggy Pawłowski zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Artistic pret-a-porter” a ponadto statuetkę Grand Prix konkursu. Magda Śmielak wygrała w kategorii „Avant-garde fashion of high artistic value”.

Jak widać Polski design broni się pod każdą szerokością geograficzną. Czekamy na kolejne sukcesy Krakowianek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu