Ciepło bez ograniczeń

Kwiecień powitał warszawiaków piękną i ciepłą pogodą. Jednak wiosna bywa kapryśna. Po ciepłym, słonecznym dniu przychodzą chłodne jeszcze noce. I zgodnie z przysłowiem: kwiecień – plecień możemy nawet spodziewać się niemal zimowych nocy. Warto pamiętać, że ciepło sieciowe jest dostępne na żądanie cały rok i zawsze może ogrzewać budynki, w których mieszkamy.

Warszawskie Ciepło – ciepło sieciowe, tak jak ciepła woda z miejskiej sieci ciepłowniczej, jest dostępne przez cały rok. System ciepłowniczy funkcjonuje nieprzerwanie, dlatego możliwe jest dostarczanie ciepła do naszych mieszkań na żądanie. Nasze kaloryfery mogą, niezależnie od daty w kalendarzu, ogrzewać nas w chłodne dni.

Decyzję o tym, do kiedy doprowadzane jest ciepło do naszych budynków podejmuje właściwa administracja. Najlepszym dla mieszkańców rozwiązaniem jest zamontowanie na budynku automatyki pogodowej zwanej potocznie pogodynką. Jest to urządzenie, które steruje dostawami ciepła do budynku – gdy pogodynka odnotuje spadek temperatury zewnętrznej, automatycznie zostają wznowione dostawy ciepła. Warto pamiętać, że płacimy tylko za ciepło, z którego skorzystaliśmy, zgodnie ze wskazaniami licznika.

Bywa, że zarządcy i administracje decydują o wyłączeniu dostaw ciepła do budynków z „nastaniem” wiosny. Mieszkańcy mogą odczuwać niedogodności w zimniejsze dni. Dogrzewają wtedy mieszkania innymi źródłami ciepła. Niestety pociąga to za sobą dodatkowe i większe niż w przypadku ciepła sieciowego koszty.

W sytuacji nagłego ochłodzenia mieszkańcy budynku mogą zwrócić się z prośbą do administracji, aby ta złożyła wniosek do dystrybutora ciepła sieciowego. Po dostarczeniu wniosku ogrzewanie zostanie niezwłocznie uruchomione.

Warto wiedzieć, że mieszkańcy mają wpływ na ogrzewanie w swoich budynkach. Mogą poprosić administrację o zainstalowanie automatyki pogodowej, która jest ekonomicznym rozwiązaniem, a także złożyć wniosek o włączenie ogrzewania w chłodne dni.

Więcej informacji na stronie projektu www.warszawskiecieplo.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu