Maciej Bral nowym wiceprezesem Disney Channels i Jetix

Maciej Bral, dotychczasowy szef Jetix, został mianowany wiceprezesem i dyrektorem generalnym Disney Channels i Jetix
na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE). Będzie odpowiadał za rozwój kanałów telewizji dziecięcej i familijnej Disney Channels Company, w tym programów Disney Channel, Jetix i Jetix Play w całym regionie.

Maciej Bral jest związany z Jetix od ponad dziesięciu lat, początkowo jako dyrektor marketingu i dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią, a przez ostatnie cztery lata jako dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią i Bliski Wschód.

Pełnił dotychczas główną rolę w rozszerzaniu działalności Jetix w regionie. Pod jego kierownictwem kanał podwoił swój zasięg w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i stał się jednym z najbardziej pomyślnych przedsięwzięć Jetix w Europie. Kanał otrzymał również najwyższe oceny za program, działalność internetową i najlepszą dystrybucję wśród stacji telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. Maciej Bral stworzył znaczący rynek sprzedaży reklam oraz przyczynił się pozycjonowania Jetix, jako najczęściej wybieranego  przez reklamodawców kanału.

„Maciej jest szanowanym członkiem kadry kierowniczej, który wnosi wiele cennego doświadczenia do nowej pracy. Jego wiedza i reputacja w regionie będą miały ogromne znaczenie Disney Channels oraz dla wzmocnienia pozycji Walt Disney Company w Polsce” – komentuje Jetix, wiceprezes i dyrektor zarządzający Disney Channels EMEA.

„Jestem zachwycony możliwością podjęcia nowego wyzwania i odpowiedzialności jaka wiąże się zarządzeniem jedną z najbardziej cenionych na świecie marek. Moim celem jest dalsze wzmacnianie naszej pozycji jako lidera wśród kanałów dziecięcych w Polsce poprzez poszerzanie oferty i maksymalizację wszystkich możliwości dalszego wzrostu” – dodaje Maciej Bral.

Przed podjęciem pracy w Jetix, Maciej Bral współpracował z United Public Relations w Warszawie, gdzie był odpowiedzialny za rozwój, komunikację korporacyjną, strategie PR i media relations kilku wiodących marek. Urodził się w Warszawie. Jest absolwentem dziennikarstwa i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Firma Walt Disney Company jest obecna w Polsce od początku lat ’90. W 2003 roku powstał oddział Walt Disney Company Polska, który odpowiadał za wdrażanie wszystkich licencji Disneya, wydawnictw i dystrybucji w kraju. Poza Disney Channels i Jetix, działalność firmy w Polsce obejmuje Disney Consumer Products (produkty konsumenckie), Walt Disney Studios Home Entertainment (seriale animowane), Walt Disney Studios Motion Pictures (filmy długometrażowe) i dystrybucję kanałów telewizyjnych Disney-ABC-Television.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu