Aero Vodochody wyprodukowały już 250 helikopterów dla Sikorsky Aircraft

W dniu 7 kwietnia 2009 roku spółki Aero Vodochody i Sikorsky Aircraft Corp. uroczyście obchodziły zakończenie budowy 250. helikoptera S-76®, który opuścił linię produkcyjną w fabryce Aero Vodochody.

„Wysoko oceniamy kooperację z firmą Sikorsky Aircraft, która jest światowym liderem w produkcji helikopterów. Zakończenie budowy 250. egzemplarza przez Aero Vodochody jest ukoronowaniem naszych wspólnych działań. Produkcja helikoptera S-76 jest najważniejszym programem Aero Vodochody w ramach kluczowego dla nas segmentu konstrukcji lotniczych” – dodaje Igor Hulak, prezes Aero Vodochody

„Aero Vodochody jest znaczącym dostawcą dla firmy Sikorsky Aircraft, a jakość naszej współpracy z tą firmą w związku z produkcją helikopterów S-76 jest udoskonalana z roku na rok. Jesteśmy przekonani, że współpraca Sikorsky Aircraft z Aero Vodochody będzie nadal znakomicie się układać” – mówi Mick Maurer, wiceprezes do spraw operacyjnych, Sikorsky Aircraft Corp.

Aero Vodochody dostarcza helikoptery S-76 dostępne pod marką Sikorsky od 2000 roku. Program ten obejmuje produkcję komponentów, montaż konstrukcji, instalacje mechanizmów hydraulicznych i elektronicznych, układów paliwowych oraz elektroniki lotniczej. Dodatkowo, Aero Vodochody zapewnia naziemne testowanie oferowanych systemów, jak również zarządzanie łańcuchem dostaw, składającym się z ponad 200 firm. Gotowe konstrukcje helikopterów są przewożone z fabryki Aero Vodochody w Czechach do Niemiec, a potem transportowane drogą morską do Stanów Zjednoczonych. Prace wykończeniowe są wykonywane w zakładach Sikorsky Aircraft w USA. Ponadto, spółka Aero Vodochody uczestniczy w fazie rozwojowej najnowszej wersji helikoptera S-76 – modelu S-76D.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu