Seagate przedstawia kolejną generację dysków twardych, przeznaczonych dla cyfrowych systemów monitoringu wideo

Seagate (NASDAQ:STX) przedstawił serię dysków twardych SV35.5, zaprojektowanych tak, by zapewnić optymalną wydajność cyfrowych systemów monitoringu wideo. Produkty zostały zbudowane z założeniem, że będą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dyski SV35.5 cechuje niezawodność, doskonała wydajność, duża pojemność oraz niskie zużycie energii.

Pamięci Seagate SV35.5 zapewniają m.in. sekwencyjny transfer danych z prędkością 140 MB/s, niski pobór mocy przy starcie, posiadają wbudowany system korekty błędów, zapewniający nieprzerwany streaming, umożliwiają partycjonowanie według wyboru użytkownika oraz wyróżniają się najcichszą pracą w swojej klasie.

Seagate SV35.5, dostępny w pojemnościach od 250 GB do 1 TB,  oferuje szerokie zastosowanie przy projektowaniu cyfrowych systemów rejestracji obrazu (DVR), takich jak systemy video monitoringu, sieciowe systemy rejestracji oraz, podłączany bezpośrednio lub przez sieć, magazyn danych video z monitoringu.

„Wymagania dotyczące rozwiązań, wykorzystywanych w cyfrowych systemach monitoringu wideo są bardzo wysokie i zaleca się, by hardware został wyprodukowany specjalnie z myślą od producentach i integratorach systemów wideo” – powiedziała Carla Kennedy, senior vice president of Seagate’s Enterprise Product Line Management group. „Przy zoptymalizowanej wydajności i pojemności, która pozwala na przechowanie miesięcznego zapisu wideo wysokiej rozdzielczości, Seagate SV35.5  jest doskonałym przykładem produktu, który został wprowadzony po to, by spełnić konkretne oczekiwania użytkowników”.

Seagate SV35.5 dla producentów i projektantów systemów monitoringu

Seagate SV35.5 jest odpowiedzią na wzrastające potrzeby producentów i projektantów systemów monitoringu, związane z pojemnością, niższym zużyciem energii i maksymalnie zredukowanym poziomem hałasu. Wykorzystując technologię zapisu prostopadłego, dysk SV35.5 oferuje do 1 TB pojemności, zapewnia optymalną wydajność, pobierając minimalną ilości energii z zasobów systemu. Objęte 5-letnią gwarancją, dyski Seagate SV35.5 pozwalają producentom i projektantom systemów monitoringu oferować niższe koszty operacyjne i nawyższą niezawodność w swojej klasie.

„Podczas gdy w dalszym ciągu korzystamy z dysków Barracuda ES w systemach RAID, seria Seagate SV35 jest idealnym rozwiązaniem dla produkowanych przez nas popularnych cyfrowych systemów rejestracji obrazu” – twierdzi Yvonne Schwemmer, Pelco Product Marketing Manager. „Fakt, że Seagate oferuje dyski SV35.5, przeznaczone dla producentów i projektantów systemów monitoringu, umacnia nasze przekonanie co do tego, że produkty wpowadzane przez nas na rynek są najwyższej jakości”.

Specyfikacja:

  • Dostępne pojemności: 250 GB, 500 GB oraz 1 TB
  • Prędkość obrotowa: 7200 obr./min.
  • Interfejsy: SATA (3 Gb/s)
  • Wydajność: sekwencyjny transfer danych z prędkością 140 MB/s
  • Hałas: tryb jałowy 2.3 B dla 250 GB, 2.5 B dla 500 GB oraz 1 TB
  • Odporność na wstrząsy: w czasie pracy: 70 (2ms Gs), w czasie spoczynku: 350 Gs dla  250GB/300 Gs dla 500GB i 1TB
  • Cache: SATA: 8MB dla 250GB/16MB dla 500GB/32MB dla 1TB
  • Zużycie energii: Tryb jałowy: 5 W dla 250GB/7 W dla 500GB/7 W dla 1TB
  • Gwarancja: 5 lat
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu