NETGEAR rozszerza rodzinę pamięci NAS dla rynku MSP o model ReadyNAS NVX

NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), światowy dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, rozszerza wielokrotnie nagradzaną rodzinę napędów ReadyNAS o nowe czterodyskowe modele dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw (SMB) – ReadyNAS NVX. Zaprojektowane do domowych biur, grup roboczych i małych przedsiębiorstw oferują wydajność dwukrotnie większą od modeli NV+, możliwość udostępniania plików (NAS), jak również aplikacji (iSCSI SAN) w systemach Windows®, UNIX®/Linux i Mac, łącznie ze wsparciem mechanizmu archiwizacji Time Machine® w Mac OS X v 10.5® Leopard. ReadyNAS NVX pozwala użytkownikom przechowywać, współdzielić i chronić newralgiczne, z punktu widzenia przedsiębiorstwa, dane w sieci LAN lub WAN. Umożliwia ochronę w przypadku awarii jak również łatwe zwiększenie pojemności. Tak jak wszystkie urządzenia rodziny REadyNAs NVX jest również wyjątkowo wydajny, łatwy w użyciu i eksploatacji. Stosunkowo niska cena czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób szukających łatwego sposobu udostępniania centralnie danych oraz ich zabezpieczenia przed utratą.

„Firma NETGEAR dostarcza najlepsze rozwiązania pamięci sieciowych na rynek SMB, oferując szeroką gamę produktów dla różnych segmentów rynku” – powiedział Paul Tien, wiceprezydent i manager działu NETGEAR Networked Storage Business Unit. „Jest nam szczególnie miło, że możemy zaoferować wsparcie iSCSI w nowej platformie NVX zapewniając opcje NAS+iSCSI w kompaktowej obudowie i przystępnej cenie. Nasze produkty rodziny ReadyNAS są cenione przez partnerów handlowych i użytkowników za wysoką wydajność, niezawodność, skalowalność, łatwość użytkowania i co najważniejsze jakość” – dodał.

Produkty ReadyNAS zyskały szeroką akceptację od czasu wprowadzenia na rynek, zdobywając prestiżowe nagrody, jak np. “Best Product of the Year 2008” magazynu CRN czy “Excellence in Technology 2009” za sieciowa pamięć – nagroda przyznawana przez czytelników magazynu Small Business Computing.

Czterodyskowa pamięć ReadyNAS NVX

ReadyNAS NVX, oferująca funkcje NAS i iSCSI, jest idealną pamięcią masową do biur domowych, grup roboczych i małych przedsiębiorstw. Urządzenie pozwala użytkownikom przechowywać dane lokalnych systemów w centralnej lokalizacji na jednym urządzeniu. NVX rozwiązuje szereg problemów związanych z rozbudową pojemności, zdalnym dostępem, archiwizacją i odzyskiwaniem danych po awarii bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy IT. Pamięć NAS pozwala współdzielić dane w systemach Windows®, UNIX®/Linux i Mac® jak również przechowywać dane dla aplikacji serwerowych takich jak e-mail, bazy danych czy wirtualizacje.

System operacyjny ReadyNAS RAIDiator współpracuje z Time Machine w systemie Mac OS X Leopard jak również z Apple Filing Protocol (AFP), pozwalając na użytkowanie oryginalnych plików Mac bez restrykcji lub ograniczeń. Urządzenie obsługuje też technologię Apple Bonjour® automatycznego wyszukiwania urządzeń w sieci i widgety do monitorowania stanu. Użytkownicy komputerów Mac mogą korzystać z mechanizmów Time Machine do archiwizacji zasobów wielu komputerów Mac w jednej lokalizacji i odzyskiwać dane po awarii bez szczegółowej wiedzy IT.

„Miło nam poinformować użytkowników i firmy wykorzystujące produkty Netgear i Apple, że najnowsze rozwiązania ReadyNAS mogą korzystać z technologii Time Machine”, powiedział Drew Meyer, dyrektor działu storage networking products w firmie NETGEAR. “Urządzenia Time Capsule, przechowujące wiele kopii cyfrowych plików będą mogły skorzystać z łatwo rozbudowywalnych pamięci NAS za pomocą narzędzi archiwizacji systemów Mac.”

ReadyNAS NVX oferuje szereg poziomów ochrony danych jak, np. system RAID, możliwość tworzenia lokalnych kopii przez port USB, archiwizację online i replikację plików na inne urządzenia ReadyNAS. Wbudowana opcja ReadyNAS Vault umożliwia też archiwizację w internetowych centrach danych i odzyskiwanie plików przez przeglądarkę sieciową.

Czterodyskowy NETGEAR ReadyNAS NVX jest dostępny u resellerów VAR w szacunkowej cenie 1575,79 USD + VAT z dyskami o pojemności 2 x 500GB. ReadyNAS posiada pięcioletnią gwarancję. Użytkownicy mogą również skorzystać z 30 dniowego próbnego okresu usługi ReadyNAS Vault. Cena za komercyjne wykorzystanie usługi wynosi 5,95 USD/miesiąc dla użytkowników i 19,95 USD/miesiąc dla firm. Więcej informacji o urządzeniach ReadyNAS można znaleźć na stronie http://www.readynas.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu