Czy Prezydent RP poprze inicjatywę społeczną KupFranki.pl?

Inicjatywa społeczna KupFranki.pl skierowała list do Prezydenta PR, Lecha Kaczyńskiego, z prośbą o wsparcie swoich dążeń w celu obniżenia kosztu kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich. „Franciszkanie” wierzą, że kwestia kredytu w CHF jest bliska głowie państwa.

Sieć społecznościowa KupFranki.pl, która wytrwale dąży do bezpiecznego obniżenia kosztów kredytów we frankach szwajcarskich, skierowała list do Prezydenta RP w celu zwrócenia uwagi najważniejszej osoby w państwie na problem kredytów hipotecznych w CHF.

List do Lecha Kaczyńskiego zawiera prośbę o oficjalne wsparcie projektu, a także o opinię Gabinetu Prezydenta odnośnie zaproponowanych przez KupFranki.pl zmian w Kodeksie Cywilnym, które zostały już wcześniej przekazane wicepremierowi i ministrowi gospodarki Waldemarowi Pawlakowi. „Franciszkanie” przedstawiają też na czym polegają ich dążenia i w jakiej formie mają zostać zrealizowane. Opisują plan powołania Walutowej Platformy Transakcyjnej, systemu transakcyjnego on-line, umożliwiającego zakup walut na zasadach aukcji ofert, oraz Fundacji KupFranki.org, która będzie koordynować pracę zespołów prawno-ekonomicznych i współpracować z organami państwowymi w sprawie ochrony praw konsumenckich, w relacjach z bankami i instytucjami finansowymi, a także prowadzić program edukacji ekonomicznej.

Rafał Łyczek, podkreśla, że problem kredytu w CHF dotyczy bardzo wielu Polaków: – Każdy z uczestników KupFranki.pl miał marzenie, którym były własne cztery kąty. Banki pomogły nam to marzenie zrealizować i dlatego chcemy uczciwie, po partnersku, spłacać zaciągnięte kredyty, ale uważamy, że ich koszt jest zbyt wysoki. Wierzymy, że Prezydentowi RP, Lechowi Kaczyńskiemu, nie jest obojętny los tej ogromnej rzeszy Polaków borykających się z drogim kredytem we frankach szwajcarskich.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu