Canon Business Forum w Wiedniu: prezentacja nowych rozwiązań

Canon – globalny lider w dziedzinie technologii obrazowania i automatyzacji prac biurowych – podjął swoich partnerów, klientów oraz przedstawicieli mediów z 15 krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Austrii podczas imprezy Canon Business Forum, zorganizowanej w pałacu Hofburg w Wiedniu.

Konferencja Canon Business Forum objęła 7 stref wystawowych, odpowiadających rozwiązaniom poszczególnych działów firmy Canon. W jej ramach producent zaprezentował pełne portfolio produktów, poczynając od tworzonych na zamówienie rozwiązań biznesowych, aż po rozwiązania konsumenckie. Impreza była także okazją, aby zwrócić uwagę na zaangażowanie firmy na rzecz zrównoważonego wykorzystania zasobów, społecznej odpowiedzialności biznesu i ochrony środowiska (Canon współpracuje w tym zakresie z takimi organizacjami jak Czerwony Krzyż czy WWF). Uzupełnieniem konferencji był bogaty program seminariów, których tematem przewodnim było hasło „We Speak Image” („Przemawiamy obrazem”). Dotyczyły one m.in. zarządzania dokumentami, redukcji kosztów oraz zwiększania wydajności pracy w biurze.

Minimalizacja kosztów i wysoka efektywność użytkowników biurowych

W ramach strefy biurowej zaprezentowano rozwiązania do ekonomicznej, wydajnej i bezpiecznej komunikacji w biurze. Odwiedzający wystawę mogli przekonać się o tym, jakie oszczędności są możliwe dzięki konsolidacji środowiska druku. Specjaliści z firmy Canon udzielali zainteresowanym indywidualnych porad oraz prezentowali konkretne kroki wdrożeniowe. Goście mogli dowiedzieć się także, w jaki sposób uprościć działania biurowe – eksperci udzielali wskazówek dotyczących osiągania wyższej wydajności i lepszego zabezpieczania dokumentów. Prezentowane były także systemy obiegu pracy, dopasowane do potrzeb klientów z konkretnych sektorów, takich jak np. kancelarie prawne i notarialne, hotele, biura nieruchomości, a także szkoły i uniwersytety.

Dodatkową atrakcją imprezy w Wiedniu była europejska premiera nowego systemu Canon Security & Cost Control Pack Version 1.0. To ekonomiczne rozwiązania skierowane jest do mniejszych klientów – posiadających do 5 urządzeń wielofunkcyjnych – lub do tych, którzy nie mają możliwości zakupu systemu Canon uniFLOW Output Manager. Umożliwia ono tworzenie statystyk wydruków na potrzeby rozliczeń i oferuje funkcje bezpiecznego druku.

Najwyższej klasy druk produkcyjny

W strefie profesjonalnej Canon przedstawił cyfrowe systemy druku produkcyjnego. W jej ramach zaaranżowano 10-metrowe stanowisko prezentujące efekty druku cyfrowego. Wśród interesujących pozycji pokazanych w tej strefie znalazły się rozwiązania cyfrowego druku dla punktów kopiowania, systemy do druku wewnątrz firmy, a także rozwiązania do wydruków próbnych. Firma Objectif Lune zaprezentowała gościnnie zaawansowane rozwiązania do druku transakcyjnego i do druku materiałów o zmiennych danych. Nie zabrakło również profesjonalnych rozwiązań wykończeniowych, w tym produktów dla firmowych działów reprograficznych, punktów kopiowania i drukarni.

Ważnym punktem imprezy była także europejska premiera nowego monochromatycznego systemu druku Canon imagePRESS 1135, należącego do serii imagePRESS, dostępnego razem ze służącym do zarządzania obiegiem pracy pakietem Helix. Helix to elastyczne rozwiązanie, eliminujące wszystkie problemy pojawiające się w procesie druku produkcyjnego.

W ramach strefy profesjonalnej Canon przedstawił także urządzenia wielkoformatowe, w tym rozwiązania dla branży CAD/GIS, grafiki i profesjonalnej fotografii. Firma Agfa, lider rynku prepress i europejski partner Canona, przedstawiła oprogramowanie „Apogee Suite”, służące do zarządzania obiegiem prac, dzięki któremu druk cyfrowy może uzupełniać druk offsetowy. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnie zyskują szansę, aby przedstawić klientom bardziej elastyczną ofertę i wzbogacić gamę świadczonych usług.

Siła obrazów – od inspiracji do wyników

W strefie konsumenckiej Canon Business Forum pokazane zostały najciekawsze produkty dla użytkowników prywatnych i profesjonalnych: cyfrowe aparaty z linii IXUS i EOS, skanery, drukarki i kamery wideo. W sali multimedialnej „Beam Room” zaprezentowano projektory multimedialne.

Dodatkowe informacje o imprezie Canon Business Forum dostępne są na stronie: www.canon.at/businessforum

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu