APC Partnerem IDC przy organizacji cyklu konferencji poświęconych przechowywaniu danych, wirtualizacji i efektywności centrów danych

Eksperci APC prezentują najnowsze technologie efektywnego i energooszczędnego zasilania i chłodzenia centrów danych

Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, bierze udział w serii konferencji IDC Storage, Virtualization and Datacenter Efficiency Roadshow 2009. Na spotkaniach w siedmiu miastach Europy Środkowej eksperci firmy APC prezentują najnowsze technologie efektywnego i energooszczędnego zasilania i chłodzenia centrów danych.

Udział APC w IDC Storage, Virtualization and Datacenter Efficiency Roadshow jest elementem działań edukacyjnych, których celem jest zwiększenie wśród menedżerów IT świadomości korzyści, jakie płyną ze stosowania ekologicznych praktyk w informatyce. Wdrażanie energooszczędnych rozwiązań jest bowiem nie tylko odpowiedzią na wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, lecz przede wszystkim sposobem na zmniejszenie kosztów działalności przedsiębiorstw, co jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji ekonomicznej. – Działy IT muszą sobie radzić z sytuacją, w której z jednej strony są dotykane cięciami budżetów, z drugiej zaś nieustannym wzrostem cen energii. Jednocześnie wiele firm nadal nie dostrzega ogromnego potencjału oszczędności, jaki tkwi w systemach zasilania i chłodzenia centrów danych, które mogą pochłaniać nawet 50% energii całej infrastruktury IT przedsiębiorstwa. Tymczasem wdrożenie „zielonych” praktyk w centrach danych pozwoli przedsiębiorstwom zmniejszyć tę wielkość do 15% – wyjaśnia Maciej Maczyński, Dyrektor Sprzedaży APC.

Podczas spotkań z cyklu IDC Storage, Virtualization and Datacenter Efficiency Roadshow 2009, skierowanych do dyrektorów działów IT firm i instytucji publicznych, eksperci APC prezentują kompleksowe rozwiązania, dzięki którym typowe energochłonne i drogie w obsłudze centrum danych można przekształcić w centrum efektywne energetycznie. Przykładem takiego kompleksowego podejścia jest skalowalna architektura InfraStruXure. Łączy ona w sobie rozwiązania zasilania, chłodzenia, szafy 19”, narzędzia do monitorowania, zarządzania i zapewniania bezpieczeństwa oraz usługi serwisowe. – Architektura InfraStruXure oferuje rzędowe systemy klimatyzacji oraz system z przejściami gorącego powietrza, pozwalające poprawić skuteczność chłodzenia dzięki ograniczeniu rozprzestrzeniania się ciepła i zapobieganiu mieszania się powietrza ciepłego z zimnym, co jest powszechnym zjawiskiem w typowych serwerowniach. Proponowany przez nas system Hot Aisle Containment może zmniejszyć koszty eksploatacji w stosunku do starszych metod nawet o 50% – Katarzyna Kosińska, kierownik APC ds. Marketingu na Europę Centralną.  Inauguracyjne spotkanie z cyklu IDC Roadshow odbyło się 2 kwietnia w Bukareszcie. Kolejne konferencje z udziałem ekspertów APC zaplanowane są na maj i czerwiec w Budapeszcie, Warszawie, Pradze, Sofii, Bratysławie i Belgradzie. Szczegółowy plan IDC Storage, Virtualization and Datacenter Efficiency Roadshow znajduje się na stronie:

http://www.idc-cema.com/?showproduct=34558&content_lang=ENG .

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu