Work Express najszybciej rozwijającą się Agencją Pracy Tymczasowej

Work Express, jedna z wiodących agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego, w 2008 roku zanotowała 59% wzrost względem roku 2007. Przychody ze sprzedaży wyniosły 43,7 mln PLN, a zysk netto osiągnął poziom 2 mln PLN. Firma systematycznie zwiększa swój udział w rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych.

Spółka zakończyła rok obrotowy 2008 bardzo dobrym wynikiem. Odnotowano wzrost wszystkich wskaźników finansowych w stosunku do roku poprzedniego.

Pierwszy kwartał bieżącego roku, pomimo trudnej sytuacji na rynku, również zapowiada dobre wyniki. Work Express dynamicznie zwiększa przychody i zyski oraz udział zarówno w rynku rodzimym jak i zagranicznym. Firma planuje w tym roku ekspansję w kolejnych krajach europejskich.

„Od 5 lat z powodzeniem dostarczamy pracowników czasowych największym przedsiębiorstwom w Polsce, Francji i Niemczech. Jestem przekonany, że nasze know-how, oparte na międzynarodowych doświadczeniach oraz dogłębnej znajomości oczekiwań pracowników i pracodawców, przyczyniło się do tego sukcesu.” – ocenia Dariusz Lamot, Prezes Zarządu Work Express.

Zespół Work Express to 100 fachowców, którzy zatrudnili już ponad 50 000 pracowników. Wiedza o rynku pracy, pozwoliła firmie na wyspecjalizowanie się w projektach rekrutacyjnych dla sektorów: finansowo-księgowego, logistycznego, handlowego, gospodarki odpadami i teleinformatycznego.

Strategia firmy, od momentu powstania w 2004 r., zakładała skoncentrowanie sprzedaży na rynkach zagranicznych. W efekcie, Work Express działa na europejskich rynkach, które charakteryzują się wysokim poziomem kultury pracy i zaawansowania technologicznego. Doświadczenie zdobywane za granicą, pozwala Spółce na dynamiczny rozwój w zakresie dostarczania profesjonalnych usług outsourcingu pracowniczego na rynku polskim.

„Tak jak kapitałem firmy są ludzie, tak kluczem do jej szybkiego rozwoju jest technologia. W ubiegłym roku zainwestowaliśmy blisko 1,5 mln PLN w nowe technologie i sprzęt. Dzięki temu, nasi Klienci otrzymali unikatowe na rynku polskim rozwiązanie informatyczne. System pozwala naszym Klientom na kontrolę i zarządzanie swoimi pracownikami w czasie rzeczywistym. Umożliwiło to utrzymanie szybkiego tempa rozwoju Spółki w 1Q 2009 r.” – dodaje Dariusz Lamot.

Cele strategiczne Work Express na rok 2009 to przede wszystkim rozwój na rynku polskim, umocnienie pozycji i utrzymanie dalszego wzrostu sprzedaży na dobrze poznanych rynkach francuskim i niemieckim, a także rozpoczęcie działalności w innych krajach.

W ramach strategii rozwoju, Work Express planuje wprowadzenie nowych rozwiązań skierowanych do pracowników tymczasowych i potencjalnych kandydatów, zwiększających lojalność pracowników i skuteczność rekrutacji. Spółka rozważa również debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w 2010 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu