Raport Money.pl: Na święta wydamy tyle co rok temu. Kryzysu nie odczuwamy

Tagi:

Na święta wydamy nie więcej niż 500 złotych. To tyle samo, co w roku 2008. Nie będziemy oszczędzać na jedzeniu, nie zrezygnujemy z wyjazdów, nie będziemy się też zapożyczać bardziej niż rok temu – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród internautów Money.pl.

Pod pewnymi względami będzie wręcz wystawniej. Część z nas zamierza obdarować się droższymi prezentami.

Kryzysu nie widać, ale trzeba powiedzieć, że konsumpcja przestała rosnąć. Choć internauci nie planują ograniczać wydatków, to też nie zamierzają ich zwiększać.

Około 14 procent internautów nie wie, ile przeznaczy w tym roku w związku z Wielkanocą. Jednak zdecydowana większość – podobnie jak przed rokiem – chce wydać nie więcej niż 500 zł. To około 70 procent badanych.

W porównaniu do ubiegłego roku, nieznacznie wzrósł odsetek osób, które zamierzają wydać powyżej 500 złotych. Teraz jest ich 17 procent a było 15.

Święta wielkanocne dla większości nie są okazją do kupowania prezentów. Zwyczaj taki w tym roku zamierza kultywować jedna piąta badanych internautów (jedna czwarta w ubiegłym roku).

Najwięcej zamierza swoim bliskim sprawić drobne upominki, warte do stu złotych.

Mniej osób niż przed rokiem zamierza kupić tanie upominki – kosztujące do stu złotych. Wzrosła za to grupa planująca sprawić bliskim drogie, a nawet bardzo drogie niespodzianki.

Najpopularniejsze w tym roku będą słodycze (52 procent planuje ofiarować je w prezencie), zabawki (38 procent) a także kosmetyki (33 procent).

Święta – i to się nie zmienia – najchętniej spędzamy w domu. Spora część wyjeżdża, ale głównie do rodziny lub znajomych. Jedynie dla co dwudziestego internauty Wielkanoc do dobra okazja na wyprawy turystyczne.

Ankietę przeprowadzono w pierwszej dekadzie kwietnia wśród 4335 użytkowników portalu Money.pl. Wyniki zostały porównane z analogiczną ankietą przeprowadzoną w drugiej dekadzie marca 2008 roku wśród 3816 użytkowników portalu Money.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu