Nowy serwis internetowy Grupy LUX MED

Tagi:

LUX MED uruchomił nową stronę internetową (www.luxmed.pl). Serwis składa się z trzech sekcji „Dla Pacjentów”, „Dla Firm” oraz „Grupa LUX MED”. Każda z nich zawiera informacje starannie dobrane do danej grupy użytkowników.

Projekt strony powstał w oparciu o dane statystyczne oraz analizę kilku tysięcy ankiet nadesłanych przez użytkowników poprzedniego serwisu. Przy jego tworzeniu szczególny nacisk położony został na edukacyjny charakter zawartych informacji, ergonomiczną strukturę, prostą nawigację oraz intuicyjne wyszukiwanie danych. Aby ułatwić użytkownikom odnalezienie pożądanych informacji witryna została podzielona na trzy części. W sekcji „Dla Pacjentów” umieszczona została oferta opieki medycznej dla osób indywidualnych, wyszukiwarka godzin pracy lekarzy, szczegółowy cennik usług dostępnych w placówkach oraz dział z materiałami edukacyjnymi o tematyce medycznej. Sekcja „Dla Firm” zawiera ofertę dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych, w skład której wchodzą: pakiety medyczne oraz inne usługi świadczone na rzecz przedsiębiorstw. Dla przedstawicieli mediów, partnerów handlowych oraz potencjalnych pracowników przygotowana została sekcja korporacyjna – „Grupa LUX MED”.

Podczas przygotowania nowego serwisu uwagę zwrócono też na szatę graficzną, która ma zapewnić stronie lekkość i przejrzystość. Najważniejsze informacje, a także te, które cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników poprzedniego serwisu zostały wyeksponowane na głównych stronach poszczególnych sekcji, w specjalnie przygotowanym module „Na skróty”.

Z myślą o potrzebach klientów i pacjentów nowy serwis został wzbogacony o wiele użytecznych elementów. W zakładce FAQ została umieszczona lista najczęściej zadawanych pytań związanych z obsługą pacjenta wraz z odpowiedziami. Moduł „Czy wiesz, że…?” – zawiera ciekawostki medyczne opracowane na podstawie badań prowadzonych na całym świecie. Na nowej stronie pojawił się również mechanizm powiększania czcionki – funkcjonalność pozwalająca osobom mającym problemy ze wzrokiem na dowolne powiększenia tekstu serwisu. Aby pacjenci mogli w szybki i dogodny sposób dotrzeć do Centrów Medycznych LUX MED w zakładce każdej placówki znajduje się interaktywna mapka dojazdowa, która umożliwia wyznaczenie trasy z miejsca zamieszkania do poradni oraz pokazuje najbardziej dogodne połączenie z najpopularniejszej lokalizacji w danym mieście.

Na stronie umieszczone zostały też wszystkie elementy, które cieszyły się uznaniem użytkowników poprzedniego serwisu, takie jak: internetowe umawianie wizyt lekarskich e-center, wirtualna wędrówka po placówce LUX MED czy e-biuletyn.

W najbliższym czasie strona internetowa będzie rozbudowywana o kolejne mechanizmy mające na celu budowę i utrwalenie silnej relacji miedzy użytkownikami serwisu i Grupą LUX MED.

www.luxmed.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu