Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie pierwszym w Polsce partnerem EMC Academic Alliance

Globalny program nauczania wspiera Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w inicjatywach technologicznych i kształceniu przyszłych specjalistów w dziedzinie nowych technologii

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski poinformował o przystąpieniu do globalnego programu EMC Academic Alliance (EAA) firmy EMC (NYSE: EMC), światowego lidera w dziedzinie rozwiązań do infrastruktury przetwarzania informacji. Program EAA został zainaugurowany na świecie w 2006 roku i obecnie skupia ponad 265 uniwersytetów i uczelni wyższych z całego świata. Firma EMC w ramach programu EMC Academic Alliance udostępnia bezpłatnie kompletny zestaw materiałów merytorycznych do przeprowadzenia kursu EMC Information and Storage Management. Każda z placówek akademickich objętych programem ma możliwość włączenia kursu EMC Information and Storage Management do swoich zajęć związanych z nowymi technologiami i rozwiązaniami komputerowymi, wspierając tym samym kształcenie następnego pokolenia profesjonalistów z branży zaawansowanych technologii informatycznych.

Program EMC Academic Alliance zapewnia wsparcie i oferuje silne podstawy studentom zaangażowanym w projektowanie i zarządzanie infrastrukturą IT. W ten sposób pomaga kształcić i zdobywać umiejętności niezbędne w rozwijającym się coraz dynamiczniej społeczeństwie informacyjnym.

Dr Halina Tańska, kierownik Ośrodka Edukacji Informatycznej Regionalnego Centrum Informatycznego powiedziała: „Przystąpienie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego do globalnego programu EMC Academic Alliance (EAA) pozwoli wzbogacić bazę naukowo-dydaktyczną oraz dostosować programy kształcenia do zmieniających się technologii i rozwiązań komputerowych. Studenci będą kształceni w zakresie zarządzania informacją co pozwoli im zdobyć niezbędne umiejętności i stać się specjalistami, których potrzebuje rynek.”

Kurs EMC Information Storage and Management kształci studentów w obszarze przechowywania i zarządzania informacją oraz pozwala poznać podstawowe technologie związane z przechowywaniem danych niezbędne specjalistom IT. Po ukończeniu kursu słuchacze będą mieli możliwość zdobycia pierwszego certyfikatu  EMC ProvenTM Professional. Dzięki temu studenci mogą udokumentować swoje umiejętności podczas poszukiwania zatrudnienia, uzyskują też dostęp do kolejnych szkoleń z zakresu zarządzania informacją – wszystkie z nich mają na celu kształcenie specjalistów, których obecnie brakuje w branży IT.

„Według badania firmy IDC w 2011 roku cyfrowy wszechświat, na który składają się dane tworzone przez naszą cywilizację, będzie dziesięciokrotnie większy, niż w 2006 roku. Zarządzanie zalewającymi nas zewsząd danymi staje się coraz większym wyzwaniem dla firm informatycznych na całym świecie. Według naszych badań, liczba specjalistów na rynku pracy posiadających odpowiednie umiejętności i przeszkolenie jest niewystarczająca” – powiedział Bartosz Stebnicki, dyrektor generalny EMC Polska. „Uczestnicząc w programie edukacyjnym firmy EMC, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski daje swoim studentom szansę zdobycia umiejętności bardzo potrzebnych w ich przyszłym życiu zawodowym”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu