Textorial Park w strefie zysku

6 kwietnia 2009r. oficjanie poinformowano o przyłączeniu Centrum biurowego Textorial Park do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto z biurowcem w SSE to ewenement na gospodarczej mapie Polski. Dzięki temu Łódź przyciągnie jeszcze więcej inwestorów z branży BPO.

Porozumienie o przyłączeniu biurowca do ŁSSE podjęli Marek Cieślak, prezes strefy i Radosław Kozubski, prezes spółki St. Paul’s Developments Polska, która jest inwestorem Textorial Parku.

Włączenie biurowca w obręb ŁSSE najbardziej ucieszy najemców Textorial Parku. Od teraz mogą oni prowadzić działalność gospodarczą na specjalnych, preferencyjnych zasadach. Firmy w ŁSSE uzyskują bowiem dostęp do licznych udogodnień, np. obniżenia podatków czy zmniejszenia kosztów pracy.

Zwolnienia z podatku dochodowego sięgają 50 proc. dla dużych przedsiębiorstw, 60 dla średnich  i 70 dla małych. Pierwszym inwestorem, który skorzysta z tych ulg będzie Fujitsu Services, które wynajęło jeden z biurowców Textorial Parku, gdzie zatrudni ok. pół tysiąca osób.

TEXTORIAL PARK – Gdzie tradycja spotyka się z przyszłością. Biznes ze sztuką

Textorial Park otwarty w styczniu 2009 r., jest pierwszym nowoczesnym biurowcem klasy A w Łodzi. Kompleks składa się z trzech budynków połączonych przeszklonym atrium. Biurowiec znajduje się w samym sercu Łodzi na terenie Księży Młyna obok siedziby ŁSSE. Lokalizacja ta posiada doskonałe połączenia komunikacyjne..

Najemcy Textorial Parku mają do dyspozycji 11,613 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Dzięki podziemnemu parkingowi Textorial Park jest biurowcem mogącym zaoferować najemcom najwięcej w Łodzi miejsc do parkowania. Jest ich 237, tj. jedno miejsce przypada na każde 49 mkw. wynajętej powierzchni.

Wkrótce w biurowcu zostanie otwarta restauracja oraz centrum konferencyjne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu