Prawdy i mity o dzieciach według Pauliny Smaszcz – Kurzajewskiej

„MAMA I TATA TO MY”- pierwsza w Polsce książka napisana przez mamę dla każdej mamy – znów jest dostępna na rynku! Po wielkim sukcesie pierwszego wydania – już na święta wielkanocne – szykuje się niespodzianka. Ten, kto nie zdążył kupić książki w ubiegłym roku, teraz dostanie drugą szansę.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska, mama ekspert w dziedzinie zdrowia, rozwoju i żywienia dzieci, w oparciu o własne doświadczenia, błędy i sukcesy, obala mity o zdrowiu, rozwoju i żywieniu dzieci. Podaje praktyczne i proste porady, jak dbać o dzieci. Jest to wiedza podparta doświadczeniem i … mnóstwem miłości.

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami z życia rodziny Kurzajewskich, ich ulubionymi potrawami, zabawkami, meblami, najpiękniejszymi chwilami wspólnych zabaw. Jest więc ukochana pościel Lion małego Julka, pyszne puree z Misiowego Ogrodu czy Miśkopty, komoda Hippo Dreweksu z praktycznym przewijakiem i uśmiechniętą sympatyczną buźką hipcia, rodzinne zdjęcie na odkurzaczu Samsunga.

Ciepły, barwny język, mnóstwo anegdot rodzinnych – wszystko to dodaje książce wyjątkowego uroku.

Oprócz porad autorki, opartych na własnych doświadczeniach wychowawczych, znajdują się tu również wskazówki znanych polskich specjalistów: pediatrów, fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków i logopedów, podpowiadających rodzicom, jak dbać o dziecko, a przede wszystkim – jak sprawić, by było szczęśliwe. Przejrzysty układ – sprytnie wyodrębniony mit (który jest jednoznacznie obalany), rozwinięcie tematu (konkretne, z perspektywy mamy) – całość w duchu przekazywania porad specjalistów, którzy podpisują się pod każdą częścią. Książka podzielona jest na 3 działy: pediatryczny, żywieniowy i fizjoterapeutyczny i w nich znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

„Wielka wartość tej książki polega na tym, iż pokazuje rodzicielstwo od tej najważniejszej strony, czyli z perspektywy bycia rodzicem. To nie jest kolejny poradnik napisany przez specjalistę, ale zbiór pytań, dylematów pojawiających się każdego dnia w naszych domach, zarówno rano, jak i wieczorem, w pierwszych miesiącach jak i w późniejszym etapie rozwoju dziecka”*.

Autorka przekazała swoje honorarium na pomoc dzieciom, którymi opiekuje się Komitet Ochrony Praw Dziecka. Każda 1 złotówka od sprzedaży jednej książki wędruje również na ten cel.

Zapraszamy na www.mamaitatatomy.pl oraz www.paulinakurzajewska.pl

* Małgorzata Ohme, psycholog rozwojowy i psychoterapeuta dziecięcy

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu