Frost & Sullivan: Globalny kryzys gospodarczy głównym tematem Konferencji GIL 2009 w Londynie

Holger Schmieding,  główny ekonomista europejskiego oddziału Bank of America, wystąpi podczas konferencji Frost & Sullivan organizowanej w dniach 19 – 20 maja

Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy od dłuższego czasu jest tematem numer jeden poruszanym podczas debat i dyskusji zarówno w Europie, jak i na całym świecie. W natłoku informacji podawanych przez środki masowego przekazu, oddzielenie faktów od spekulacji czy prawdy od przesady jest dużym wyzwaniem. Szczyt Ekonomiczny, jeden z najważniejszych punktów Kongresu Frost & Sullivan GIL 2009 Europa: Growth Innowation Leadership, stanowi doskonałą okazję do głębszej analizy najbardziej istotnych i pilnych kwestii ekonomicznych oraz do omówienia ich z doświadczonymi specjalistami – ekspertami w swoich dziedzinach.

Szczyt Ekonomiczny rozpoczyna się w środę, 20 maja br., o godz. 9.30, w hotelu Sofitel Saint James w centralnej części Londynu.  Uroczystego otwarcia obrad dokona David Frigstad, prezes firmy Frost & Sullivan, który wygłosi przemówienie programowe.  Spotkanie będzie złożone z dwóch części: podczas pierwszej odbędzie się prezentacja zatytułowana: Gospodarka w centrum uwagi: efektywne strategie przetrwania i rozwoju (Eye on the Economy: Smart Strategies to Survive and Prosper), a prelegentem będzie Holger Schmieding, główny ekonomista europejskiej filii Bank of America. Holger Schmieding w swoim wystąpieniu skoncentruje się na rzeczywistym wpływie załamania ekonomicznego na działalność gospodarczą w Europie i poruszy  takie kwestie jak: eksport i inwestycje, europejski pakiet naprawczy, inflacja i deflacja, rynki wschodzące w Europie, banki centralne, unia walutowa, a także szanse na wyjście z kryzysu pod koniec 2009 roku.

Druga część Szczytu poświęcona będzie następującemu tematowi: Wschodzące gospodarki: Chiny, Rosja, Ameryka Łacińska, Afryka i dalsze (Emerging Growth Economies: China, Russia, Latin America, Africa, and Beyond(). Gospodarzem tego panelu programowego będzie prezes i partner zarządzający Frost & Sullivan – Aroop Zutshi, który omówi bieżące tendencje obecne na kluczowych rynkach wschodzących i skupi się w szczególności na możliwościach wynikających z nieoczekiwanego zwrotu w sytuacji gospodarczej firm. Najwięksi specjaliści i czołowi stratedzy w branży przeanalizują sytuację na wszystkich kluczowych rynkach wschodzących na świecie, omówią także politykę działania i prognozy na przyszłość. Wśród prelegentów znajdują się między innymi: Manuel Balmaseda, globalny główny ekonomista firmy Cenex; David Cowan, ekonomista ds. Afryki – Citi; Vladimir Makatsaria, dyrektor regionalny na obszar Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw z firmy Johnson and Johnson; a także profesor Wolfgang Klenner z Wydziału Studiów Wschodnioazjatyckich na Ruhr University Bochum. Po dyskusji nastąpi półgodzinna przerwa przeznaczona na rozmowy, nawiązanie kontaktów i poczęstunek.

Jak już wspomniano, Szczyt Ekonomiczny będzie jednym z głównych punktów Kongresu Frost & Sullivan pod nazwą: GIL 2009 Europa: Growth, Innovation and Leadership, które odbędzie się w dniach 19-20 maja br. w hotelu Sofitel St James w Londynie. Ten globalny kongres poświęcony wzrostowi korporacyjnemu odbędzie się w Europie po raz pierwszy i będzie stanowił forum wymiany nowych idei i perspektyw dla współczesnych liderów.

Uczestnicy Kongresu wezmą udział w burzy mózgów oraz będą mieli możliwość nawiązania kontaktów i znalezienia strategicznych partnerów, w celu osiągnięcia wzrostu firmy, przy jednoczesnym bacznym obserwowaniu rozwoju sytuacji w gospodarce. Uczestnicy skorzystają także z interesującej wymiany poglądów na temat roli przywództwa, zapoznają się z analizami przypadków, poznają najlepsze praktyki i najważniejsze strategie, z których ich przedsiębiorstwa mogą skorzystać. Będą analizować dynamikę wzrostu i zapoznawać się z kluczowymi ekspertyzami, które pozwolą ich przedsiębiorstwom wyróżniać się na tle konkurencji. Obecni na Kongresie będą także mogli angażować się w pracę  interaktywnych grup ekspertów w zakresie rozpoznawania, analizy i nadawania odpowiednich priorytetów możliwościom i szansom, pojawiających się w danych sektorach rynku. Zorganizowane zostaną interaktywne sesje dyskusyjne poświęcone analizie szans na rynkach globalnych oraz kluczowym informacjom dotyczącym poszczególnych branż.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu