Flipping houses

Jak inwestować? W co inwestować? A przede wszystkim czy w ogóle  inwestować w czasach kryzysu? To pytanie coraz częściej zadają sobie inwestorzy  chcący urealnić ogólnie znaną prawdę, że „podczas kryzysu robi się najlepsze interesy”.

Czasy, może się wydawać niesprzyjające. Potencjalny inwestor zastanowi się kilkakrotnie, zanim podejmie decyzję o ulokowaniu swoich środków finansowych. Dlatego produkt i oferta musi być idealnie dopasowana do potrzeb, a przede wszystkim musi budzić zainteresowanie i dawać odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania przedsiębiorców.

Flipping houses to wyróżniająca się na rynku, przede wszystkim innowacyjnością i swoją unikalnością, forma inwestowania. Jest to propozycja firmy PressitOn Estate, zajmująca się przede wszystkim inwestowaniem w nieruchomości na Florydzie.

Flipping to mechanizm nieznany na rynku macierzystym, jednocześnie mający ogromne powodzenie i sprawdzający się idealnie za granicą. Procedura sama w sobie nie jest skomplikowana, utrudnienie stanowi tylko fakt że przedsiębiorstwo pośredniczące musi znać i posiadać odpowiednią bazę nieruchomości, spełniającą poszczególne wymagania.

PressitOn posiada swoje biuro także w Miami, dzięki czemu ma bezpośredni dostep do ofert nieruchomości I może spełniać podstawowy warunek. To co działa dodatkowo na korzyść oferty wspomnianej polskiej firmy to fakt że współpraca z inwestorem trwa od początku do końca, przy zapewnieniu wszelkiego niezbędnego wsparcia. Prowadzi to do znacznej oszczędności czasu i pieniędzy, gdyż inwestycja nie wymaga bezpośredniego zaangażowania klienta.

Jakie korzyści niesie natomiast sama metoda?

Flipping zapewnia szybki zwrot z zainwestowanego kapitału. Czas takiej lokaty to około 6 miesięcy. Sam mechanizm polega na zakupieniu nieruchomości po cenie stanowiącej około 30% -60% średniej ceny rynkowej za podobne nieruchomości. Dokonując wyboru nieruchomości inwestor kieruje się głównie wstępną oceną efektywności ekonomicznej z kolei jej cechy fizyczne itp. stanowią kwestię drugorzędną. Obniżona wartość nabywanych nieruchomości wynika najczęściej z kilku głównych czynników: Przede wszystkim są to inwestycje wymagające prac remontowych oraz z powodu konieczności szybkiej sprzedaży przez aktualnego właściciela, posiadające nieuregulowany stan prawny. Po dokonaniu zakupu firma  pośrednicząca w procesie niezwłocznie podejmuje   „ czyszczenia hipoteki” oraz prac remontowych, wszystkie te zabiegi szacuje się na okres około 3 miesięcy. Po zakończeniu tego etapu następuje odsprzedaż nieruchomości. Cena ofertowa uwzględniająca wszystkie poniesione koszty oraz zysk inwestora jest nadal niższa od średniej ceny rynkowej za podobne nieruchomości o około 10%. Natomiast średnia stopa zwrotu w okresie 6 miesięcy kształtuje się na poziomie 20% – 30%.   Dodatkowym plusem metody jest minimalizacja ryzyka walutowego dzięki szybkiemu obrotowi kapitału oraz wartość kapitału początkowego , który rozpoczyna    się od 100.000$.

Nasuwają się oczywiście podstawowe pytania skąd pewność sukcesu podczas regulacji stanu prawnego oraz gwarancja kolejnej odsprzedaży?

Cena wyremontowanego mieszkania, uwzględniająca wszystkie dodatkowe koszty , jest nadal niższa o około 10% od wartości rynkowej, co znacznie podnosi atrakcyjność danej nieruchomości. „Nasza przewaga to obecność na miejscu w Stanach Zjednoczonych, co umożliwia Nam  bieżący monitoring rynku oraz   efektywne  zarządzanie kapitałem klientów. Jesteśmy przede wszystkim firmą doradczą, toteż najważniejsza dla Nas jest profesjonalna i zindywidualizowana obsługa klientów przez cały okres współpracy. Dlatego na pomyślnie zakończonej inwestycji zależy nam dokładnie tak samo jak inwestorom, którzy skorzystali z usług firmy.”, mówi Marcin Roj, specjalista ds nieruchomości zagranicznych PressitOn Estate.

Co do obaw o stan prawny nieruchomości, odpowiedzią jest przeanalizowanie zasad REO (Real Estate Owned), dających gwarancję kupującym. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule poświęconym tematyce procesu przejęć w USA. oraz na stronie www.pressitonestate.com.

Kamila Barszcz

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu