Eco World – ekologiczny tydzień w Electro World

W najbliższych dniach – 9-15 kwietnia – Electro World zachęca do robienia wiosennych porządków! Każdy kto odda w sklepie swój stary sprzęt RTV-AGD otrzyma kupon rabatowy na zakup nowego sprzętu. To dobra okazja, aby pozbyć się niedziałającej suszarki, starej komórki, telewizora czy też lodówki i kupić nowy sprzęt po niższej cenie.

„Wiosna to dobry czas na robienie porządków – także na pozbywanie się elektro-śmieci. Chcemy zachęcić klientów do oddawania starego, zużytego już sprzętu i kupna nowego z rabatem” – mówi Katarzyna Maciejewska, dyrektor marketingu w Electro World. „Zbieramy stare baterie, zużyte tonery i kartridże – dzięki temu sadzimy drzewa. Staramy się jak najbardziej dbać o środowisko” – dodaje.

W trosce o środowisko i zgodnie z ustawą o ochronie środowiska starego sprzętu nie można wyrzucać na śmietnik. Zgodnie z prawem należy zużyty sprzęt oddać od odpowiedniego punktu, który zutylizuje elektro-śmieci.

Każdy z klientów, który w dniach 9-15 kwietnia br. odda w Electro World swój stary sprzęt otrzyma kupon rabatowy do wykorzystania do końca kwietnia. Oferta ważna jest we wszystkich sklepach Electro World. A przy zakupie sprzętu i zamówieniu dostawy nowego produktu do domu, stary sprzęt odbierzemy od klienta za darmo! Kupony rabatowe w kwocie:

  • 50 zł – duże AGD lub telewizory
  • 25 zł – sprzęt komputerowy lub audio-wideo
  • 10 zł – małe AGD lub telefony GSM

Oprócz tej specjalnej akcji ekologicznej, klienci sklepów Electro World mogą przez cały rok oddawać stare baterie oraz zużyte kartridże i tonery do specjalnie przygotowanych i oznaczonych pojemników znajdujących się na terenie sklepów. Każdy oddany kartridż nadający się do recyclingu = 1 posadzone drzewo w ramach programu „Święto Drzewa” prowadzonego przez Klub Gaja.

Eco World – ekologiczna działalność Electro World

Stare baterie

Od początku swej działalności w Polsce Electro World podejmuje działania mające na celu ochronę środowiska. W każdym sklepie znajdują się specjalne pojemniki do których można wrzucać stare baterie. Electro World współpracuje z organizacją odzysku Reba, która zabiera je i utylizuje w bezpieczny dla środowiska sposób.

Zużyte tonery i kartridże

Od 2006 roku Electro World jest partnerem akcji „Oddaj jeden kartridż – Posadzimy jedno drzewo” prowadzonej przez firmę Eco Mind. Jest ona częścią większej akcji „Święto Drzewa” nad którą nadzór sprawuje klub Gaja – organizacja zajmująca się działalnością na rzecz ochrony naszej planety www.klubgaja.pl . Dzięki akcji Święto Drzewa” w 2008 roku posadzono ponad 73 tys. drzew. Wśród tej liczby jest 5 tys. drzew posadzonych dzięki zebranym kartridżom i tonerom.

Wymogi ustawowe

Zgodnie z wymogami ustawy, Electro World odbiera od swoich klientów zużyty sprzęt elektroniczny, a także informuje ich, jaka część ceny kupowanego produktu jest opłatą za późniejszą utylizację tego sprzętu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu