Atos Origin przygotowuje się do olimpiady Vancouver 2010

Atos Origin, międzynarodowy dostawca systemów IT oraz oficjalny partner Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego testuje system informatyczny, który za rok wesprze zimową olimpiadę w Vancouver. System należy do najbardziej kompleksowych i najwyżej sprofilowanych na świecie.

Rozwiązanie wspomagające olimpiadę składa się z 13 zintegrowanych systemów, które zapewnią sprawny przebieg rozgrywek, jednocześnie zabezpieczając informacje przed wewnętrznymi i zewnętrznymi zagrożeniami. System jest wysoce sprofilowany i pokryje cały teren olimpiady, aby wszystkie potrzebne dane były dostarczane na czas i w ramach zaplanowanego budżetu. Tak jak w przypadku wdrożeń podczas wcześniejszych olimpiad, rozwiązanie jest testowane i zabezpieczone, w celu wyeliminowania wszelkich zakłóceń. Obecnie, na rok przed igrzyskami, ma miejsce faza testów, która jest dla Atos Origin czasem wytężonej pracy.

– Podobnie jak sportowcy, ta złożona sieć systemów musi funkcjonować perfekcyjnie od pierwszego momentu, na oczach trzech milionów widzów. Drugiej szansy nie będzie – mówi Magnus Alvarsson, szef zespołu ds. integracji Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010.

Doskonała obsługa IT jest elementem krytycznym, niezbędnym w organizacji nowoczesnych igrzysk olimpijskich. Aby temu sprostać, Atos Origin projektuje, integruje, zarządza i zabezpieczy rozgrywki. Dostarczany system Core Games Management obejmie transport, usługi medyczne, system akredytacji i zarządzanie pracownikami – wszystkie działy niezbędne do funkcjonowania olimpiady.

– 12 miesięcy przed Vancouver 2010 jesteśmy zadowoleni ze stanu prac nad informatycznym wsparciem rozgrywek. Przygotowania i testy zachodzą zgodnie z harmonogramem i widać ogromny postęp – mówi Ward Chapin, główny informatyk
z Komitetu Organizacyjnego Olimpijskich i Paraolimpijskich Zimowych Igrzysk Vancouver 2010 (VANOC).

Zintegrowane i ściśle sprofilowane dla potrzeb olimpiady w Vancouver rozwiązanie będzie wykorzystane do dystrybucji wyników i informacji na całym świecie.  System On-Venue Results, zespół komentatorów oraz olimpijski intranet INFO2010 będą nadzorowane i sterowane z jednego miejsca, zwanego Centrum Operacji Technologicznych (TOC), przypominającego pomieszczenie Centrum Kontroli Misji NASA. Dzięki TOC możliwe jest monitorowanie wdrożonych systemów, w celu uniknięcia naruszeń bezpieczeństwa, wykrycia ewentualnych problemów technicznych i dostarczenia zaawansowanej pomocy dla personelu IT i wolontariuszy.

Sukces olimpijskiej technologii Atos Origin zawdzięczany jest zespołowi najlepszych, najbardziej doświadczonych ekspertów w branży, z ponad 30 krajów całego świata oraz wieloletniemu doświadczeniu firmy w obsłudze olimpiad i ponad 200 tys. godzin testowania przed wdrożeniem. Planowo system obejmie 3 tys. komputerów, 600 serwerów i 700 urządzeń sieciowych w czasie rozgrywek.

Umowa z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) to największy na świecie kontrakt IT na obsługę wydarzenia sportowego, obejmujący igrzyska Salt Lake City 2002, Ateny 2004, Turyn 2006, tegoroczne igrzyska w Pekinie oraz przyszłe: Vancouver 2010 i Londyn 2012. Atos Origin wnosi w organizację igrzysk swoje bogate doświadczenie w dziedzinie konsultingu, integracji systemów, zarządzania działaniami operacyjnymi, bezpieczeństwa IT oraz tworzenia aplikacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu