Bridgestone na prowadzeniu w testach opon letnich

Opona Bridgestone Turanza ER300 zwyciężyła w testach magazynów Auto Świat* i Auto Motor i Sport oraz zdobyła najwyższą ocenę jako szczególnie godna polecenia w ADAC Motorwelt**. Jako szczególnie godne polecenia zostały wyróżnione również Firestone TZ300α (ADAC Motorwelt) oraz Potenza RE050A (Gute Fahrt).

Turanza ER300

Za Auto Świat: Wszechstronne, wyważone osiągi, doskonałe prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni oraz duży zapas bezpieczeństwa przy aquaplaningu.

Auto Świat testował rozmiar 205/55 R16V w VW Golfie VI na mokrej i suchej nawierzchni pod kątem: prowadzenia, hamowania, jazdy po okręgu, aquaplaningu w jeździe na wprost i w zakrętach, poziomu hałasu zewnętrznego, oporów toczenia i subiektywnego komfortu. Turanza ER300 konsekwentnie zwyciężała we wszystkich kategoriach i pokonała wszystkie 11 konkurencyjnych marek w klasyfikacji ogólnej.

Za ADAC Motorwelt: Bardzo dobrze wyważona opona, najlepsze ocena na suchej nawierzchni, dobra na mokrej, najlepsza w kategorii „poziomu hałasu”.

ADAC Motorwelt testował dwa rozmiary: 185/60 R14H w VW Polo oraz 205/55 R16W w Oplu Astrze, pod względem wszystkich parametrów zachowania na mokrej i suchej nawierzchni, włącznie ze zużyciem paliwa oraz żywotnością opony.

Turanza ER300 uzyskała najwyższą 3-gwiazdkową ocenę szczególnie godnej polecenia w obu rozmiarach.

Za Auto Motor i Sport: Bardzo dobre właściwości jezdne we wszystkich warunkach, wysoka precyzja kierowanie, krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni.

Magazyn testował oponę Turanza ER300 w rozmiarze 205/55 R16V na VW Golfie na mokrej i suchej nawierzchni, przyznając jej najwięcej punktów spośród testowanych 11 konkurencyjnych opon znanych marek.

Potenza RE050A

Szczególnie godna polecenia i zwycięzca testu Gute Fahrt: Łatwa w kontroli, niezwykle precyzyjna i najlepsza w hamowaniu – to końcowy komentarz kierowców testowych.

Gute Fahrt jest magazynem posiadaczy samochodów VW i Audi. Opona klasy ultra high performance, Bridgestone Potenza RE050A w rozmiarze 225/45 R17 W/Y testowanym w VW Golfie GTI, wykazała doskonałe, wszechstronne osiągi i otrzymała najwyższą ocenę szczególnie godnej polecenia.

Firestone TZ300α

Szczególnie godna polecenia według ADAC Motorwelt: Bardzo dobrze wyważona opona, dobra na mokrej nawierzchni.

Test ADAC rozmiaru 205/55 R16W pokazał wszechstronność osiągów nowej opony klasy turystycznej Firestone TZ300α. Zaprojektowana, aby zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa i wyjątkowy komfort kierowcom samochodów rodzinnych
w segmencie opon średniej półki cenowej, TZ300α konkurowała z oponami cenowego segmentu premium.

*Auto Świat jest jednym z czołowych magazynów motoryzacyjnych w Europie, publikowanym w 30 krajach, czytanych przez blisko 40 milionów osób miesięcznie.

**ADAC Motorwelt z 18 milionami czytelników, to oficjalne wydawnictwo największego niemieckiego automobilklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu