Aplikacja Oracle Sourcing uznana przez niezależną firmę badawczą za czołowy produkt na rynku rozwiązań do poszukiwania źródeł zaopatrzenia

Najważniejsze fakty:

  • Aplikacja Oracle Sourcing została uznana za najlepszy produkt w swojej kategorii w niezależnym raporcie firmy Forrester Research z lutego 2009 r. pt. „The Forrester Wave: eSourcing, Q1 2009” (The Forrester Wave: rozwiązania do pozyskiwania źródeł zaopatrzenia, IV kw. 2009 r.).
  • Na potrzeby raportu firma Forrester zebrała opinie dziewięciu producentów dotyczące 10 produktów do poszukiwania źródeł zaopatrzenia. Do badania zakwalifikowani zostali producenci posiadający własne aplikacje klasy eSourcing i przychody z tytułu ich wykorzystywania przewyższające 15 mln USD, oraz tacy którzy wykazują „wyjątkowy potencjał stawiający ich w czołówce dostawców oprogramowania”.
  • Firma Forrester wskazała oprogramowanie Oracle Sourcing jako wyróżniający się produkt, podkreślając, że „zajęło ono  wysokie pozycje we wszystkich kategoriach.”
  • W raporcie napisano również, że „Firma Oracle doskonale zarządza produktami do realizacji zakupów drogą elektroniczną, co w połączeniu z rozległymi inwestycjami doprowadziło do powstania wyjątkowego rozwiązania.”

„Przedsiębiorstwa stają przed koniecznością zapewnienia sobie wyższych korzyści z nawiązywanych umów, a jednocześnie ograniczania wydatków na towary i usługi. W rezultacie znaczenie produktów takich jak Oracle Sourcing staje się większe, niż kiedykolwiek dotąd” — powiedział Cliff Godwin, wiceprezes działu aplikacji (Application Development) w firmie Oracle. „Przeprowadzamy kolejne inwestycje, aby móc udostępnić naszym klientom funkcje i możliwości wdrażania, których potrzebują — od hostowanych rozwiązań do pozyskiwania zaopatrzenia po opcje analizowania i klasyfikowania wydatków. Wysoka ocena aplikacji Oracle Sourcing przedstawiona przez Forrester Research odzwierciedla nasze nieustanne zaangażowanie w unowocześnianie naszych produktów.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu