Aero vodochody kontynuuje negocjacje ze związkami zawodowymi

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Aero Vodochody i reprezentanci Zawiązków Zawodowych PZL Świdnik spędzili kolejne dwa dni – wtorek 31 marca i środa 1 kwietnia – na negocjacjach w sprawie prywatyzacji świdnickich zakładów. Celem prowadzonych rozmów jest znalezienie wspólnego rozwiązania w kwestii pakietu socjalnego dla pracowników zakładów. Kolejne spotkanie zespołów negocjacyjnych planowane jest na 14 kwietnia.

Podczas rozmów negocjacyjnych obie strony zaprezentowały swoje stanowiska odnośnie możliwego porozumienia.

„Negocjacje ciągle trwają, więc nie możemy jeszcze podać szczegółów naszych propozycji. Chcemy zapewnić długofalowy rozwój spółce, wspierać bieżące działania prowadzone przez PZL Świdnik i przygotować spółkę i jej pracowników na nowe projekty i nowych klientów” – mówi Ladislav Simek, wiceprezes Aero Vodochody odpowiedzialny za strategię i programy strategiczne, szef zespołu negocjacyjnego.

„Pod koniec środowego spotkania mieliśmy również możliwość krótkiej prezentacji firmy pracownikom PZL Świdnik. Wierzymy, że możemy być dobrym partnerem dla PZL Świdnik i że nasze wspólne działanie i plany inwestycyjne przyniosą korzyści zarówno spółce, jak i miastu Świdnik” dodał Ladislav Simek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu