PR Solutions o wideokonferencjach dla VCC Systems

przez | 03/04/2009

PR Solutions podpisała umowę o współpracy z VCC Systems – dostawcą zaawansowanych rozwiązań wideokonferencyjnych. Są one tworzone m.in. przez Vivicom International GmbH – niemieckiego potentata w obszarze wideokonferencji, a także Emblaze-VCON – jednego z globalnych liderów w dziedzinie zaawansowanych systemów do wideokomunikacji.

W ramach współpracy agencja PR Solutions będzie odpowiedzialna za opracowanie strategii komunikacji, kompleksową obsługę w zakresie relacji z mediami, e-pr, a także doradztwo w organizacji wydarzeń specjalnych – dotyczących zarówno VCC Systems, jak i dystrybuowanych marek. Umowa o współpracy została zawarta na trzy miesiące, z opcją automatycznego przedłużenia po tym okresie. O podjęciu współpracy zadecydowała rekomendacja i pozytywne opinie ze strony innych klientów PR Solutions z branży teleinformatycznej.

„Rozwiązania wideokonferencyjne są coraz częściej z powodzeniem stosowane w działalności biznesowej – zarówno w dużych korporacjach, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Ułatwiają organizację roboczych spotkań grup projektowych, odpraw, szkoleń wewnętrznych, zebrań zarządu i rady nadzorczej, usprawniają kontakty z kluczowymi klientami lub zewnętrznymi partnerami. Możliwości wideokonferencji znajdują także zastosowanie w szkolnictwie (kursy językowe on-line, interaktywne wykłady) oraz medycynie i jednostkach administracji publicznej. Dzięki współpracy z PR Solutions, chcemy skutecznie komunikować zalety innowacyjnych systemów wideokonferencyjnych, inspirując jednocześnie do ich wykorzystania w różnych dziedzinach życia” – mówi Dariusz Latecki, Dyrektor Generalny VCC Systems.

VCC Systems ma w swojej ofercie rozwiązania wideokonferencyjne wszystkich najważniejszych producentów na rynku, ale trzon oferty stanowi system V2C – stworzony przez Vivicom, a także produkty Emblaze-VCON. System V2C to najbardziej rozbudowane na rynku rozwiązanie softwarowe do komunikacji wideo i współdzielenia dokumentów podczas wideokonferencji. Z programu można korzystać z dowolnego komputera PC. Z kolei oferta Emblaze-VCON obejmuje pełną gamę rozwiązań sprzętowych i programowych, które umożliwiają prowadzenie wideokonferencji, a także służą do tworzenia koniecznej infrastruktury sieciowej i systemu zarządzania wideokonferencjami.