Browar Okocim zwiększa moce produkcyjne

Carlsberg Polska zakończył instalację osiemnastu nowych tankofermentorów w Browarze Okocim, co pozwoliło na zwiększenie mocy produkcyjnych tego browaru do 400 000 hl miesięcznie. Jest to kolejny krok w realizacji długoterminowych planów rozwoju browaru, mających na celu utrzymywanie najwyższych standardów jakościowych i ekologicznych.

Browar Okocim od lat ceniony jest za jakość produkowanego w nim piwa, co znajduje odzwierciedlenie w licznych nagrodach, zdobywanych przez warzone w browarze marki. Dlatego też powracające w tym roku legendarne piwo Okocim Premium Pils, warzone w Browarze Okocim pojawiło się w na rynku ogólnopolskim w unikalnej oprawie – grawerowanych butelkach sygnowanych znakiem Browaru Okocim, będącego gwarantem najwyższej jakości. W butelce z grawerowaną sygnaturą browaru dostępne są także od niedawna  doskonale znane konsumentom i wielokrotnie nagradzane piwo Okocim Premium Mocne, jak również koneserskie piwo Okocim Pszeniczne.

Rozbudowa obszaru fermentacji w browarze trwała niemalże rok. Ten duży projekt, który obejmował postawienie osiemnastu nowych tankofermentorów wraz z kompletną instalacją technologiczną i stacją mycia CIP został pomyślnie zakończony w marcu br. Tym samym, do rozlewu  butelkowego, puszkowego i do KEG (beczka) przekazywane jest już piwo wyprodukowane w osiemnastu nowych tankofermentorach (TKF) o pojemności 5 500 hl.

Nowe zbiorniki TKF, które dołączyły do siedemnastu dotychczasowych tankofermentorów o całkowitej pojemności 5,050 hl i dwunastu tanków o pojemności 2 500 hl, wykorzystywane będą zarówno do fermentacji, jak i dojrzewania piwa.

„Realizacja projektu rozbudowy pozwoliła Browarowi Okocim na zwiększenie mocy produkcyjnych do 400 000 hl miesięcznie.” – mówi Tomasz Malec, dyrektor Browaru Okocim. „Nowooddana instalacja spełnia najwyższe standardy jakościowe. Istotny jest dla nas także aspekt ekologiczny naszych inwestycji. Dlatego jednocześnie zmodernizowana została instalacja chłodnicza, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań w dziedzinie poszanowania energii.”- dodaje Tomasz Malec.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu