20 lat minęło, jak jeden dzień

Mimo, że słowa piosenki Andrzeja Rosiewicza skłaniają nas do zaśpiewania „40 lat minęło”, to firma Varico® ma powód, by śpiewać „20 lat minęło”. Rok 2009 jest bowiem dla nas rokiem szczególnym – rokiem jubileuszowym. Dokładnie 20 lat temu odbyło się oficjalne podpisanie aktu notarialnego, który powołał spółkę Varico®…na wszystko mamy program do życia gospodarczego, a tym samym do służenia pomocą w prowadzeniu MSP.

Celem przypomnienia

Firma Varico® jest producentem oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw, posiadamy oddziały w Poznaniu, Warszawie oraz Bydgoszczy. Na ogólnopolskim rynku rozwiązań IT działa nieprzerwanie od 1989 roku realizując swoją misję ” … na wszystko mamy program”. Jako kompleksowy dostawca rozwiązań informatycznych produkuje i sprzedaje własne oprogramowanie finansowo – księgowe do obsługi sprzedaży, magazynu, jak również zaawansowane aplikacje CMS, E-Sklep oraz CRM.  Z naszych programów skorzystało ponad 6 000 firm, a rokroczny wzrost sprzedaży o blisko 10% świadczy o intensywnym rozwoju marki i wzroście zaufania użytkowników.  Dwadzieścia lat doświadczeń zaowocowało kilkunastoma firmowymi programami, które zyskały uznanie nie tylko księgowych, czy przedsiębiorców, ale także samorządów lokalnych i Ministerstwa Edukacji. Dodatkowo w ramach ustawicznego rozwoju firma świadczy profesjonalne usługi informatyczne. Jednakże Varico® to nie tylko programy i usługi informatyczne – wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli oraz pracowników małych i średnich przedsiębiorstw, z początkiem listopada 2008 roku, Varico® udostępniło na stronie www.itwmsp.pl swój pierwszy publiczny, przyjazny człowiekowi blog o nazwie „IT w MSP”. Jest to blog o nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych w małym i średnim przedsiębiorstwie.

Nagrody i wyróżnienia

Dowodem wysokiej jakości naszego oprogramowania jak i sukcesów w zarządzaniu przez jakość, są uzyskane certyfikaty i nagrody. W ciągu 20-letniej działalności otrzymaliśmy:

  • Nagrodę Wielkopolska Jakość [2004],
  • Wielkopolską Nagrodę Jakości [2005],
  • BPH Silver Certified Partner [2005],
  • Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001:2000 [od 2000],
  • „Złoty Laur” w kategorii „Zarządzanie najwyższej jakości” [2007],
  • Certyfikat „Rzetelna Firma” przyznawany przez Krajowy Rejestr Długów [2008].

Wyrazy uznania

Gorące i szczere podziękowania kierujemy wszystkim tym osobom, które pracowały bądź współpracowały z naszą firmą przez minione 20-lat. Szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy są związani z Varico® po dziś dzień. Dziękujemy też naszym Klientom za zaufanie i wieloletnią współpracę. Zachęcam tym samym innych do zapoznania się z naszą ofertą, aktualnymi promocjami i rozważeniem przyłączenie się do grona najlepszych.

Autor: Anna Zbrowska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu